Veterāns Čerkovskis Eiropas čempionātā modernajā pieccīņā iekļūst finālā

Pieredzējušais Deniss Čerkovskis ceturtdien Bātā, Lielbritānijā, pārvarēja kvalifikāciju un Eiropas čempionātā modernajā pieccīņā iekļuva finālā, liecina organizatoru informācija un sacensību reglaments. Tuvu iekļūšanai finālā bija arī Pavels Švecovs un Ruslans Nakonečnijs, kam nedaudz tomēr pietrūka. Eiropas čempionātā sadalīs prāvu daļu ceļazīmju uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

(precizēts pēc sacensību oficiālā reglamenta)
Čerkovskis kvalifikācijas grupā ieguva 9.vietu ar triju disciplīnu summā iekrātiem 1139 punktiem. Savukārt Švecovs ar 1125 punktiem un Ukrainas pilsonis ar Latvijas licenci Nakonečnijs ar 1121 punktu ieņēma attiecīgi 17. un 18.vietu otrā grupā.

Sacensību nolikums paredz, ka finālā iekļūst pa 12 spēcīgākajiem no divām grupām un vēl 12 labākie sportisti pārējo dalībnieku konkurencē. Pirmais aiz svītras palika Švecovs, turklāt ar vienādu punktu skaitu kā diviem pēdējiem finālistiem. Taču reglaments paredz, ka vienāda punktu skaita gadījumā vietu sadalījumu nosaka pēc vietas šaušanas un skriešanas kombinācijā, kur Švecovam neklātienes cīņā ar abiem konkurentiem bija sliktākais rādītājs,

Tālāk par kvalifikāciju netika arī Ņikita Bistrovs, kurš grupā ierindojās 27.vietā ar 1025 punktiem. Sākotnēji Latvijas Modernās pieccīņas federācija sociālajos tīklos pavēstīja, ka finālā iekļuva trīs Latvijas sportisti, taču vēlāk informāciju precizēja.

Kvalifikācijā sievietēm piektdien Latviju pārstāvēs Jeļena Rubļevska un Olga Šišlova. Fināli notiks sestdien vīriešiem un svētdien sievietēm.

Lielāko daļu olimpisko vakanču modernajā pieccīņā sadala kontinentu čempionātos, kur Eiropā noteiks pa astoņiem olimpiešiem vīriešiem un sievietēm. Vēl pa trim vakancēm aizpildīs 2016.gada pasaules čempionātā, bet pēc vietas pasaules rangā olimpisko spēļu dalībniekiem 2016.gada 1.jūnijā pievienosies vēl pa sešiem abu dzimumu pieccīņniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti