Svarcēlājs Suharevs vēlreiz iegūst zelta medaļu U-17 Eiropas čempionātā

Svarcēlājs Ritvars Suharevs ceturtdien otro reizi karjerā uzvarēja U-17 Eiropas čempionātā un nodrošināja Latvijai jau trešo medaļu Zviedrijā notiekošajās sacensībās, liecina organizatoru informācija. Par U-17 čempioni iepriekš Landskronā kļuva arī Rebeka Koha, bet Armands Mežinskis nopelnīja sudrabu U-15 vecuma grupā.

Suharevs svara kategorijā līdz 69 kilogramiem divu disciplīnu summā pacēla 295 kilogramus un otro gadu pēc kārtas kļuva par U-17 Eiropas čempionu. Uzvarētājs bija pārliecinoši labākais gan raušanā ar 135 kilogramiem, gan grūšanā, paceļot 160 kilogramu smagu stieni.

Čempions otrās vietas ieguvēju turku Cagdaru Ahmetu pārspēja par 27 kilogramiem.

Pavasarī Suharevs Peru ieguva sudraba godalgu pasaules jauniešu čempionātā ar rezultātu 280 kilogrami (125+155), savukārt 2013.gadā viņa rēķinā bija zelta medaļa U-15 Eiropas čempionātā.

Jau vēstīts, ka Koha par U-17 Eiropas čempioni Zviedrijā kļuva svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, bet Mežinskis bija otrais labākais U-15 grupā svarā līdz 77 kilogramiem. Zviedrijā U-17 un U-15 Eiropas čempionāts turpināsies līdz svētdienai.