Sadaļas Sadaļas

Rozenvalds paziņo par vēlmi pamest Badmintona federācijas ģenerālsekretāra amatu

Latvijas Badmintona federācijas (LBF) ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds pēc četru gadu darba ir paziņojis par vēlmi atstāt šo amatu, uzskatot, ka šajā laikā badmintona attīstībai ir paveikts daudz, un tagad nepieciešams atrast cilvēku, kurš būtu gatavs attīstību noturēt, sarunā ar LSM.lv atzina Rozenvalds.

Šobrīd gan nav skaidrības, kad klubi varētu un LBF valde varētu izraudzīties jaunu ģenerālsekretāru, un līdz tam Rozenvalds esot gatavs turpināt iesākto.

Sarunā ar LSM.lv Rozenvalds uzsvēra, ka badmintons ir otrs populārākais sporta veids pasaulē, taču vēl pirms četriem gadiem Latvijā tas bija teju vai noziedzīgi zemu novērtēts. Taču viņa darbības laikā spēlētāju skaits no nepilniem trim simtiem spēlētāju esot izaudzis līdz 822.

“Kad es 2015.gadā pārņēmu Latvijas Badmintona federācijas vadību, mums bija tukšs konts, pat iekrāti mazi parādi. Gada apgrozījums pirms tam 2014. gadā bija 24 701 eiro, 2015.gadā jau 36 694 eiro, 2016.gadā – 69745 eiro, 2017.gadā – 85 636 eiro, 2018.gadā – 88 550 eiro. Diemžēl neizdevās sasniegt nosprausto mērķi - pārsniegt 100 000 robežu,” finansēs iedziļinās Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka apgrozījumu izdevās palielināt nevis uz valsts budžeta dotāciju rēķina, bet palielinot pašu ieņēmumus, tai skaitā dalības maksas, reitinga licences un reklāmas ieņēmumus, sadarbojoties ar pašvaldībām, līdzdarbojoties Eiropas badmintona konfederācijas projektos, kā arī piesaistot sponsoru naudas.

Sarunā ar LSM.lv Rozenvalds uzsvēra, ka badmintonu ir jāattīsta, jāraugās pāri lokālajiem mērķiem, jāattīsta bāze un jāveicina šī sporta veida masveidīgums. Šobrīd Latvijas sportistiem ir grūti konkurēt ar citu valstu badmintonistiem, skolēniem, kuri trenējas pirms mācībām, pēc skolas, jo Latvijā jaunieši badmintonā, pēc viņa teikt', trenējas labi, ja trīs reizes nedēļā pulciņu līmenī.

Viņš pauda, ka ir izkustinājis vezumu, sporta veida attīstība ir notikusi strauja. “Ja mēs visu laiku skriesim, mēs dabūsim infarktu,” tēlaini pauda Rozenvalds, pamatojot, ka šobrīd ir jāpaiet malā, lai pie vadības grožiem stātos cilvēki, kuri sasniegumus spētu noturēt.

“Šobrīd, sākoties jaunai četrgadei, ir, manuprāt, jāmainās akcentiem. Ir jāsagrupējas, jānovērtē paveiktais, jāuzstāda jauni mērķi. Ir vajadzīgs jauns dialogs ar spēlētājiem, treneriem, pašvaldībām, atbildīgajām valsts sporta institūcijām. Būtiskākais, manuprāt, ir diskusija starp LBF dalīborganizācijām par to kopīgiem mērķiem,” mudina Kristians Rozenvalds, paužot pārliecību, ka daudzskaitlīgajā Latvijas badmintona kopienā noteikti atradīsies cilvēki, kas var šos mērķus sekmīgi realizēt.

Savukārt Rīgas Badmintona skolas treneris Arnis Šefers pauda pārliecību, ka Rozenvalda apgalvojumi par LBF finansēm un spēlētāju skaita dinamiku sniedz maldīgu priekšstatu par amatpersonas veikumu. LBF mājaslapā Rozenvalda nosaukto skaitļu atbilstību patiesībai nav iespējams pārbaudīt. Savukārt reģistrēto spēlētāju skaits, pēc LBF mājaslapā pieejamās informācijas, kopš 2015.gada ir krities.

Šefers arī uzsvēra, ka nav pamata Rozenvaldu uzskatīt par LBF ģenerālsekretāru, jo tāds amats federācijas statūtos nav paredzēts un neviena likumīga federācijas valde viņu šajā amatā nav iecēlusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt