Rīgā notiks badmintona turnīrs, varēs gūt punktus olimpiskajā kvalifikācijā

No 28. līdz 31.maijam Rīgā notiks Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrs "Yonex Riga International 2015", kurā Latvijas sportistiem būs iespēja tikt pie 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem pašu mājās, otrdien informē Latvijas Badmintona federācija.

Kvalifikācijas periods olimpiskajām spēlēm sākās otrdien, 5.maijā, un tas ilgs 12 mēnešus. Vairāki Latvijas badmintonisti plāno aktīvi piedalīties reitinga turnīros, lai pirmo reizi kāds no viņiem tiktu pie iespējas pārstāvēt savu valsti olimpiskajās spēlēs.

Pasaules rangā visaugstāk patlaban atrodas Kristīne Šefere. 33 gadus vecā sportiste ir labā formā fiziski un psiholoģiski, bet vieta reitingā ļauj sākt turnīrus samērā augstā izsējumā, apejot kvalifikācijas kārtas.

"Esmu rūpīgi analizējis kvalifikācijas posmu uz olimpiskajām spēlēm Londonā. Kristīnes Šeferes līmenī spēlējošās badmintonistes kvalificējās, jo mērķtiecīgi braukāja uz tālajiem turnīriem. Arī šobrīd līdzīgi rīkojas Turcijas, Itālijas, Čehijas, Ungārijas un citu valstu badmintonisti," stāsta trenerus Arnis Šefers. " Šādu taktiku izvēlējāmies, lai nodrošinātu Kristīnes Šeferes un Ievas Popes kvalificēšanos uz I Eiropas spēlēm Baku. Mūsu sportistes izcīnīja "dārgos" reitinga punktus gan Peru, gan Jamaikā."

Treneris norāda, lētāk būtu piedalīties turnīros tepat Eiropā. "Eiropu var izbraukāt pat ar savu auto, bet konkurence Eiropā ir tik liela, ka ar Eiropas punktiem vien būs par maz. Jāņem vērā, ka Eiropā pastāvīgi dzīvo vai arī ir naturalizēti daudzi spēcīgie Āzijas spēlētāji. Tāpēc ir jābrauc uz tālākiem turnīriem, kur var iegūt augstākas vietas un attiecīgi arī vairāk reitinga punktus."

Latvijā 2015.gada martā bija 523 oficiāli reģistrētie badmintona spēlētāji, tai skaitā 274 jaunieši un 249 spēlētāji, kas vecāki par 18 gadiem. Šobrīd badmintona klubi darbojas 13 pilsētās, tai skaitā Rīgā, Siguldā, Valmierā, Cēsīs, Valkā, Jēkabpilī, Salaspilī, Ventspilī, Liepājā, Talsos, Baložos, Vangažos un Jelgavā. Latvijā ir vairāk nekā 25 badmintonam piemērotas sporta zāles un vairāk nekā 20 klubi, kuros notiek badmintona treniņnodarbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti