Plēsnieks pirmoreiz izcīna zeltu Eiropas čempionātā svarcelšanā

Svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien Norvēģijā pirmoreiz karjerā kļuva par Eiropas čempionu, lai gan sacensības svara kategorijā līdz 105 kilogramiem sāka ar diviem neveiksmīgiem mēģinājumiem, liecina rīkotāju informācija. Līdz šim lielākais Plēsnieka panākums kontinenta meistarsacīkstēs bija bronzas 2013.gadā.

(papildināts ar čempiona trenera Eduarda Andruškēviča teikto)
Plēsnieks startēja spēcīgākajā A grupā, kur divu disciplīnu summā pacēla 403 kilogramus. Raušanā ieskaitītu rezultātu latvietis nodrošināja tikai pēdējā mēģinājumā, paceļot 177 kilogramus. Turpretim grūšanā 24 gadus vecā sportista labākais rezultāts bija 226 kilogrami, kas ir viņa atkārtots personiskais rekords.

Par sudraba laureātu ar paceltiem 403 kilogramiem (177+226) kļuva Polijas svarcēlājs Arkadiušs Mihaļskis, kuru 24 gadus vecais Plēsnieks apsteidza mazāka personiskā svara dēļ. Savukārt bronzu nopelnīja 19 gadus vecais armēnis Simons Martirosjans ar 402 kilogramiem (182+220).

Raušanā Plēsniekam neizdevās pirmie divi mēģinājumi ar 175 kilogramu smagu stieni, bet trešajā piegājienā, paceļot 177 kilogramus, viņš disciplīnā nodrošināja 5.vietu. No personiskā rekorda raušanā Plēsnieks atpalika trīs kilogramus.

Toties daudz veiksmīgāks Plēsniekam izdevās sacensību turpinājums grūšanā, kur viņš rezultatīvi izmantoja visus trīs mēģinājumus, vispirms paceļot arī 217 un 222 kilogramus. Turklāt cīņā par zeltu Plēsniekam palīdzēja arī veiksmīgi izvēlēta sacensību taktika.

Plēsnieka treneris Eduards Andruškēvičs Latvijas Radio pastāstīja, ka panākums ir gaidīts, taču bija cerēts uz augstāku rezultātu. "Raušanā bišķi ne tā," Plēsnieka kļūmīgo sacensību sākumu atgādināja treneris. Viņš uzskata, ka starts Eiropas čempionātā bija labs pārbaudījums pirms nākamā izaicinājuma - Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Treneri Eduards Andruškēvičs par Artūra Plēsnieka uzvaru Eiropas čempionātā
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Pērn pasaules čempionātā Plēsnieks ieguva bronzas medaļu, kontinenta meistarsacīkstēs ieņēma 8.vietu, bet kļuva par Eiropas U-23 čempionu. Plēsniekam ir praktiski garantētas tiesības augustā startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tomēr oficiāls apstiprinājums gaidāms tikai jūnija otrajā pusē.

Jau vēstīts, ka 17 gadus vecā Rebeka Koha svara kategorijā līdz 53 kilogramiem pirmdien Fordē kļuva par Eiropas čempionāta bronzas medaļnieci. Ritvars Suharevs ieguva 12.vietu svarā līdz 77 kilogramiem, kur 17 gadus vecais latvietis pacēla 321 kilogramu (150+171), bet Vadims Koževņikovs ieņēma 17.vietu svara kategorijā līdz 94 kilogramiem ar rezultātu 330 kilogrami (145+185).