Plēsnieks oficiāli kļūst par aprīlī notikušā Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks pēc konkurenta diskvalifikācijas pakāpās uz 3.vietu aprīlī notikušajā Eiropas čempinātā. Sportists piektdien pavēstīja, ka izmaiņas Albānijā notikušo sacensību rezultātu tabulā ir oficiāli apstiprinātas.

Dopinga pārkāpuma dēļ diskvalificēja sākotnēji trešajā vietā ierindoto gruzīnu Davitu Gogiu, kura rezultāts bija 401 kilograms. Plēsnieks Tirānā sākotnēji ieņēma 4.vietu ar summā paceltiem 397 kilogramus - 175 kilogramiem raušanā un 222 kilogramiem grūšanā.

Starptautiskās Svarcelšanas federācijas (IWF) mājaslapā Gogia iekļauts par dopingu sodīto sportistu sarakstā. Par aizliegtā preparāta stanozolola lietošanu Gogia diskvalificēts līdz 2015.gada aprīlim. Savukārt IWF mājaslapā ievietotajos Eiropas čempionāta rezultātos Gogias vārds ir dzēsts, bet trešajā vietā ierindots Plēsnieks.

Par Eiropas čempionu kļuva Krievijas svarcēlājs Davids Bedžanjans, kurš summā pacēla 411 kilogramus, bet sudraba medaļu izcīnīja viņa tautietis Maksims Šeiko ar 404 kilogramiem.

Par 3.vietu Eiropas čempionātā nopelnītā bronzas medaļa ir Plēsnieka pirmā godalga augstākā līmeņa sacensībās pieaugušo konkurencē. Oktobra beigās pasaules čempionātā Vroclavā, Polijā, Plēsnieks ieguva 5.vietu.