Latvijas mākslas vingrotāja Polstjanaja pasaules čempionātā netiek olimpiešu vidū

Latvijas mākslas vingrotāja Jeļizaveta Polstjanaja ceturtdien Azerbaidžānā pasaules čempionāta priekšsacīkstes daudzcīņā noslēdza 32.vietā, ar ko nepietika, lai kvalificētos startam Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Olimpiskās ceļazīmes ieguva 16 daudzcīņas dalībnieces, bet 24 sportistes finālā turpinās cīņu par medaļām. Lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm, Polstjanajai pietiktu ar 18.vietu, jo vienas valsts sportistes varēja iegūt ne vairāk kā divas ceļazīmes.

Četru disciplīnu summā Polstjanaja iekrāja 56,950 punktus, bet no pēdējās olimpiskās vakances viņu šķīra 3,700 punkti, liecina rīkotāju informācija. Vingrojumā ar apli Polstjanaja ieguva 22.vietu (20,000 punkti), vingrojumā ar bumbu ierindojās 24. pozīcijā (19,150 punkti), bet vingrojumā ar lentu sasniedza 27.vietu (17,800 punkti). Cerības pagaisa vingrojumā ar vālītēm, kur Latvijas mākslas vingrotāja netika augstāk par 103.vietu (15,250 punkti). Fināliem atsevišķās disciplīnās Polstjanaja nekvalificējās. 

Latviju pārstāvēja arī Alina Baklagina, kura daudzcīņas priekšsacīkstes noslēdza 73.vietā ar 46,575 punktiem. Startēja 116 dalībnieces.

Dalībai Tokijas olimpiskajās spēlēs vēl varēs kvalificēties nākamgad Pasaules kausa sērijas sacensībās un Eiropas čempionātā.

Ja Polstjanaja iegūtu olimpisko ceļazīmi, 16 gadus vecā sportiste, iespējams, pati to nevarētu izmantot, taču jebkurā gadījumā tas pavērtu iespēju uz Tokiju doties kādai Latvijas mākslas vingrotājai. Olimpiskās kvotas sportistes pasaules čempionātā Baku neizcīna sev, bet nacionālajai olimpiskajai komitejai. Polstjanajai tikai pērn par īpašiem nopelniem piešķīra Latvijas pilsonību, bet līdz tam viņa bija Krievijas valstspiederīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti