Latvijas florbolistes ar zaudējumu sāk pasaules čempionātu

Latvijas sieviešu florbola valstsvienība sestdien Čehijā ar 1:6 zaudēja šveicietēm pirmajā spēlē pasaules čempionātā, informēja rīkotāji. Pirmajā grupu kārtā Latvijas izlasei jāaizvada vēl divas spēles.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē pēdējās trešdaļas vidū guva Sandra Torstere, kad šveicietes jau bija vadībā ar 5:0.

Nākamās spēles Latvijas florbolistēm B apakšgrupā būs svētdien un pirmdien Brno attiecīgi pret Norvēģiju un Čehiju. No divām spēcīgākajām A un B grupām pa divām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās vietas ieguvējas pārspēlēs tiksies ar C un D grupu spēcīgākajām vienībām, lai noskaidrotu atlikušās ceturtdaļfinālistes. Ceturtdaļfināli un turpmākās izslēgšanas turnīra spēles notiks Ostravā.

Visplašāk mūsu valstsvienībā pārstāvēta Kocēnu "Rubene" – astoņas florbolistes. Trīs spēlētājas iekļautas no Rīgas komandas "RSU", divas no "Ķekava", viena no  "Ķekavas Bulldogs", bet sešas uz izlasi uzaicinātās florbolistes spēlē ārzemju klubos – Zviedrijā, Norvēģijā un Šveicē. Izlases sastāvā ir sešas pasaules čempionāta debitantes.

Latvijas izlases pieredzējušākā spēlētāja Baiba Juruša pirms došanās uz savu karjerā devīto pasaules čempionātu teica, ka pirmā spēle pret Šveici būs grūtākā, bet cīņās pret Norvēģiju un Čehiju komanda laukumā dosies ar domu tikai par uzvaru.

"Mēs viena otru labi pazīstam un esam draudzenes ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā. Grupu turnīrā pirmā spēle pret Šveici būs grūtākā, jo tā ir ļoti spēcīga komanda, taču centīsimies nospēlēt pozitīvi. Savukārt nākamajos mačos pret Norvēģiju un Čehiju laukumā dosimies tikai ar domu par uzvaru," sacīja Juruša, unikāla sasnieguma autore, jo ir vienīgā spēlētāja šajā sporta veidā, kura būs piedalījusies visos pasaules čempionātos.

Baiba Juruša ir arī meitiņas māmiņa. Kā viņai izdevies būt sportā tik ilgi?

„Es tikai tagad vairāk apzinos, ka tas ir kaut kāds sasniegums, kas gūts ar cīņassparu, lai gan pēdējos gados bijusi arī diezgan smaga trauma. Čempionātu starplaikos esmu paspējusi kļūt par mammu, ātri atgriezos laukumā. Florbols ir komandas sporta veids, mēs esam draudzenes arī ārpus laukuma, tieši meitenes man lika  atgriezties. (..) Sastāvs mums ir ļoti labs," cerībā arī uz labu rezultātu saka Juruša.

Baiba Juruša
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Iepriekšējā pasaules čempionātā 2011.gadā Latvijas florbolistes ieņēma 7. vietu. Labākais Latvijas sieviešu izlases sasniegums ir 2007. gadā iegūtā 4. vieta.