Krievijas šahists Griščuks uzvar ACP ātrspēles turnīrā Rīgā

Krievijas šahists Aleksandrs Griščuks svētdien Rīgā uzvarēja Šaha profesionāļu asociācijas (ACP) ātrspēles turnīrā, liecina rīkotāju informācija.

Griščuks finālā ar 3:2 pārspēja savu tautieti Janu Ņepomņaščiju. Iepriekš svētdien pusfinālos Griščuks ar 1,5:0,5 uzvarēja Pjotru Svidleru, bet Ņepomņaščijs ar 3:1 guva virsroku pār vēl vienu Krievijas spēlētāju Ruslanu Ponomarjovu.

Finālā neizšķirti beidzās abas pirmās partijas ar 25 minūtēm apdomas laika katram spēlētājam. Turpinājumā katrs finālists guva pa uzvarai divās ātrspēles partijās ar trim minūtēm apdomas laika. Griščuks uzvaru mačā un turnīrā nodrošināja tā dēvētajā Armagedona partijā, kurā baltajiem ir piecas minūtes un jāizcīna uzvara, bet melnajiem ir četras minūtes un uzvarai pietiek ar neizšķirtu.

Jau ziņots, ka abi Latvijas šahisti turnīrā Aleksejs Širovs un Igors Kovaļenko zaudēja pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Starptautiskajā turnīrā startēja 16 pieredzējuši šaha meistari, cīnoties par 75 000 dolāru balvu fondu.

ACP kausa fināls Rīgā notika pirmo reizi. Sacensības organizēja Širovs sadarbībā ar ACP un Latvijas Šaha federāciju.