Handbola valstsvienība Rīgas domes kausa izcīņu turpina ar uzvaru pār Itāliju

Latvijas handbola valstsvienība sestdien Olimpiskajā sporta centrā ar 27:25 spraigā cīņā uzvarēja Itālijas izlasi Rīgas domes kausa izcīņas spēlē, liecina rīkotāju informācija. Laukuma saimniekiem četru komandu turnīrā pirms pēdējās spēles ir divas uzvaras un cerības uz kausu.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 10 vārtiem bija Jānis Pavlovičs, kurš realizēja piecus 7 metru soda metienus, bet seši vārti bija Austra Tuminska rēķinā. Itālijai ar astoņiem vārtiem izcēlās Adriano Dimadžio.

Spēkos līdzvērtīgajā pirmajā puslaikā dažu vārtu pārsvars lielākoties bija laukuma saimniekiem, taču pēdējā minūtē pirms pārtraukuma Raimonds Trifanovs Latvijas izlasei panāca neizšķirtu 14:14. Savukārt otrajā puslaikā nepilnās 12 minūtēs mājinieki nodrošināja četru vārtu pārsvaru (20:16) un atlikušajā laikā spēja noturēties vadībā.

Igaunijas izlase dienas otrā spēlē cīnījās neizšķirti 24:24 pret Somiju. Galvenā trenera Uģa Vikštrēma vadītā Latvijas valstsvienība turnīra noslēgumā svētdien plkst. 12 dosies laukumā pret Igauniju.

Latvijas izlase Rīgas domes kausa izcīņā nav spēcīgākajā sastāvā, jo vairāki potenciālie dalībnieki nevar spēlēt savainojumu un pienākumu klubos dēļ. Toties tas ļāva izlasē iesaistīt 1996.gadā dzimušo spēlētāju komandas līderus. Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvijas izlase pārliecinoši ar 34:23 pārspēja Somijas handbolistus.

Rīgas domes kausa izcīņa norisinās 17. reizi. Latvijas izlase turnīra vēsturē uzvarējusi astoņas reizes, tiesa, pēdējoreiz tas noticis salīdzinoši sen – 2006.gadā. Dalība Rīgas domes kausā valstsvienībai vienlaikus ir gatavošanās noslēdzošajām četrām 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Slovākiju, Slovēniju un Zviedriju, kas notiks nākamā gada aprīlī, maijā un jūnijā.