Florbolisti ar pirmo uzvaru saglabā vietu U-19 pasaules čempionāta elitē

Latvijas puišu florbola izlase sestdien Zviedrijā spēlē par 7.vietu guva uzvaru 5:3 pār Norvēģijas vienaudžiem un U-19 pasaules čempionātā noturējās spēcīgākajā divīzijā, liecina organizatoru informācija. Astotās vietas ieguvēji norvēģi izkrita uz B divīziju.

Divus vārtus Latvijas izlasei pēdējā spēlē guva Ričards Dēvits, kuru arī nosauca par labāko uzvarētāju sastāvā. Latvijas juniori otrās trešdaļas vidū bija vadībā ar 4:0, taču ielaida trīs vārtus un uzvaru nostiprināja tikai pēdējā minūtē ar trāpījumu tukšos pretinieku vārtos.

Iepriekš grupas turnīra spēlēs galvenā trenera Andra Pīlupa vadītie Latvijas juniori piekāpās Šveicei (5:11), cīnījās neizšķirti 6:6 ar Slovākijas florbolistiem un smagi zaudēja Somijai (1:10). Grupas divas spēcīgākās komandas Somija un Šveice iekļuva pusfinālā, turpretim trešās vietas ieguvēja Slovākija pretendē uz 5.vietu. Pasaules čempionāta A divīzijā startē astoņas izlases, kas sadalītas divās grupās.

Latvijas juniori piedalījās visos septiņos iepriekš notikušajos pasaules čempionātos, spēlējot tikai A divīzijā. Labākais sasniegums latviešu jaunajiem florbolistiem bija 2001. un 2005.gadā, kad tika izcīnīta 4.vieta. Trīs reizes latvieši ierindojās 5.vietā, bet vēl divas, tostarp arī aizpagājušajā gadā, - 6.vietā.

Izlasē visplašākā pārstāvniecība ir no Talsu, Ulbrokas un Cēsu klubiem – pa četriem spēlētājiem. Pa diviem florbolistiem pārstāv Liepājas "Kuršus" un FK "Bauska", bet pa vienam - Stalbes "Pārgauju", Kocēnu "Rubeni" un "Lielvārdi". Valstsvienībā iekļauts arī Zviedrijā dzimušais un dzīvojošais Latvijas pilsonis Jākobs Karlsons, kurš spēlē "IBF Örebro".