Dienas ziņas

Vecāki iejūtas skolotāju ikdienā

Dienas ziņas

Madonas novadā sakārto pēdējo atkritumu izgāztuvi

Bulduros sezonu sāk ziemas peldētāji

Bulduros sezonu sāk ziemas peldētāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Vairums salst neapkurinātos dzīvokļos un meklē, kur ziemas drēbes, bet vairāki desmiti cilvēku šodien ar lielu sajūsmu devās peldēties! Ziemas peldēšanās sezona atklāta! Ziemas peldēšana ar katru gadu kļūst aizvien populārāka, un arī šodien desmit grādu siltajā ūdenī pirmoreiz devās astoņi jaunie ronīši. Iemesli šādai izvēlei ir dažādi, bet visbiežāk skan atbilde - tas ir mūsu dzīves veids.

Pludmale šajā gadalaikā, kad gaisa temperatūra ir vien nepilnus desmit grādus virs nulles, ir pavisam tukša un klusa, bet ''roņiem'' peldēšanas sezona tikai tagad sāksies.

Bet gadiem pierasts, tas ir tāds kaifs!” priecājas ziemas peldētāja Skaidrīte Gabrānova no Rīgas

72 ziemas peldētājiem, kuri ieradušies uz 38. ziemas peldēšanas sezonas atklāšanu, šogad pievienojušies arī astoņi jaunie ronīši.

Atbildot uz jautājumu, vai ziemas peldēšana ir izklaide vai sporta veids, jaunā ziemas peldētāja Ināra Brence no Olaines atbild: „Gan viens, gan otrs, tas ir dzīvesveids”.

Vēl mirklis un atstājuši krastā jakas un cepures, peldētāji šļakatām šķīstot dodas jūrā. Un lai gan krastā palicējiem šo ainu vērojot uzmetas zosāda, vairums peldētāju pēc brīža no ūdens nāk ārā pavisam smaidīgi.

„Nu tā kā uz rezultātiem baigi neceru, bet veselības ziņā ir ļoti labi,” atzīst ziemas peldētājs Anatolijs no Jelgavas.

Latvijā ir vairāki simti ziemas peldētāju, un daudzi no tiem ik gadu piedalās Pasaules čempionātā.

„No 2000. gada sākām braukt. Sākās ar Helsinkiem, un pēdējo reizi bija čempionāts Latvijā, bet šogad mēs atkal uz Somiju brauksim,” stāsta ziemas peldētāja Lita Saulīte no Carnikavas, kura obligāti piedalīsies sacensībās un no šī gada būs visvecākajā grupā.

Vēl pirms došanās uz Somiju peldēšanas čempionāts notiks arī vairākās Latvijas pilsētās. Jau 2. novembrī peldētāji tiksies Jelgavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti