Ar ātrspēles turnīru Rīgā cer atjaunot augsta līmeņa šaha sacensību tradīcijas

Nedēļas nogalē Rīgā risināsies Šaha profesionāļu asociācijas (ACP) ātrspēles turnīrs, kas Latvijā pulcēs gandrīz 20 gadus neredzēti augsta līmeņa dalībniekus. Rīkotāji ceturtdien pauda cerību, ka turnīrs notiks arī turpmāk un kļūs tradicionāls.

Viens no turnīra rīkotājiem Egons Lavendelis uzsvēra, ka turnīru organizatoru vidū ir šaha lielmeistars Aleksejs Širovs, kurš jau vairāk nekā gadu atgriezies Latvijā, un pats būs arī sacensību dalībnieku vidū. Savukārt Širovs uzsvēra, ka tik spēcīgs dalībnieku sastāvs Latvijā nav spēlējis kopš 1995.gada. Širovs vēlas panākt, lai šahs Latvijā tiktu novērtēts līdzās citiem augsta līmeņa sporta veidiem.

Rīgā startēs 16 šaha meistari, kuru vidū būs pasaules čempionātos ātrspēlē uzvarējušais Krievijas šahists Aleksandrs Griščuks un Vasilijs Ivančuks no Ukrainas. Turnīrs notiks pēc izslēgšanas sistēmas, piektdien izspēlējot astotdaļfinālus, sestdien - ceturtdaļfinālus, bet svētdien risināsies pusfināli un fināls.

Turnīrā dalībnieki cīnīsies par 75 000 dolāru balvu fondu, ko Latvijas Šaha federācijas (LŠF) valdes loceklis Egons Lavendelis nosauca par lielu finansiālu nodrošinājumu ātrspēles turnīriem. Turnīra galvenais atbalstītājs ir "Rietumu Banka", bet citi atbalstītāji nevēlējās sevi nosaukt, paskaidroja Lavendelis.

Latviju par šaha tradīciju valsti nosauca ACP prezidents Emils Sutovskis, kurš cer, ka turnīra norise apliecinās sacensību nozīmīgumu. Turnīra dalībniekus noteica pēc rezultātiem nozīmīgākajos 2013.gada turnīros. ACP sezonas noslēguma turnīri iepriekš četrus gadus risinājās Odesā, Ukrainā, bet 2011. un 2012.gadā sacensības nenotika, jo nebija atbalstītāju.

Turnīrs notiks "Rietumu Bankas" galvenā biroja galerijā, kur ikviens varēs spēlēm sekot klātienē un uzklausīt speciālistu komentārus. Pirmajās kārtās izkritušie spēlētāji sestdien Rīgas Šaha klubā piedalīsies handikapa turnīrā pret visiem interesentiem.

Vidējais dalībnieku reitings turnīrā pārsniedz 2730 punktus, ko Lavendelis nosauca par ļoti augstu līmeni. Trīs dalībnieki ir ar ātrā šaha reitingu virs 2800 punktiem, ieņemot pasaulē vietas pirmajā sešiniekā ātrspēlē. Dalībniekus turnīrā pirmajā kārtā sapāros pēc Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) ātrā šaha reitinga.

Katrā mačā risināsies divas partijas ar laika kontroli 25 minūtes katram spēlētājam uz visu partiju un 10 sekundes katram gājienam. Neizšķirta gadījumā izspēlēs divas ātrspēles partijas ar laika kontroli trīs minūtes katram spēlētājam uz visu partiju divas sekundes katram gājienam. Ja uzvarētājs vēl joprojām netiks noskaidrots, spēlēs Armagedona partiju, kurā baltajiem ir piecas minūtes uz partiju un jāizcīna uzvara, bet melnajiem četras minūtes uz partiju un uzvarai pietiek ar neizšķirtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti