"VEF Rīga" uzveic "Rīgas Zeļļus" un 11. reizi izcīna čempionu laurus Latvijas basketbola līgā

Latvijas hokeja izlases sagaidīšana lidostā

Gustavs Gailītis kļuvis par Eiropas čempionu skeitborda slalomā

Eiropas čempiona titulu skeitbordā sasniegušais Gailītis: Uz mērķi gāju 18 gadus

Aizvadītās nedēļas nogalē Francijā par Eiropas čempionu skeitborda slalomā kļuva Gustavs Gailītis, kurš ar izvēlēto sporta veidu nodarbojas 18 gadus, bet tik augstu panākumu guva pirmo reizi.

Gailītis Eiropas čempionātā Parīzē uzvarēja hibrīdslalomā un abās pārējās disciplīnās kļuva par vicečempionu, kas kopvērtējumā viņam deva zelta godalgu.

"Ļoti, ļoti ilgi gāju uz šo mērķi. Biju jau izcīnījis titulu vienā no disciplīnām Eiropas čempionātā, bet kopvērtējumā vēl nebiju triumfējis," Latvijas Televīzijai teica Gailītis. "18 gadus nodarbojos ar šo sporta veidu, ir bijušas medaļas, taču uzvara kopvērtējumā man ir kas jauns, un [esmu] ļoti, ļoti priecīgs."

Latvijas sportisti čempionātā izcīnīja pirmās četras vietas kopvērtējumā. Vēl uz pjedestāla kāpa Artūrs Liskovs un Toms Dreiblats, bet šoreiz nepiedalījās daudzkārtējs Eiropas un pasaules čempions Jānis Kuzmins. Sacensībās piedalījās 10 valstu vairāk nekā 50 dalībnieki.

Skeitbords Gustavam nav vienīgā nodarbošanās, bet ikdienas darbu viņš var veikt attālināti, pieskaņojoties treniņiem un sacensībām.

Gailītis trīsreiz nedēļā trenējas uz dēļa, un vēl pāris treniņi ir citās fiziskās aktivitātēs. Ja ne Eiropas čempionāts, Gustavs būtu jau 15. reizi startējis Rīgas maratonā, jo skriešana ir viņam tīkama nodarbošanās.

Gustavs Gailītis (pa kreisi) un Līga Rūja

Dāmu konkurencē godalgas disciplīnās ieguva Endija Līga Rūja un Dominika Adriāna Ozoliņa. Lielākās gada sacensības skeitbordistiem vēl priekšā, jo septembrī Romā risināsies pasaules skrituļsporta spēles.