Saldū uzbūvēts Baltijas valstīs modernākais skeitparks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saldus pilsētā uzbūvēts Baltijas valstīs modernākais skeitparka komplekss, kā atklāšana varētu notikt pavasarī – tas saistīts gan ar laika apstākļiem, gan pandēmijas ierobežojumiem. Tikmēr jau tiek izteikti atzinīgi vārdi par paveikto, jo jaunais alternatīvo sporta veidu komplekss piedāvās līdz šim nebijušas iespējas vienuviet. Jauno sporta objektu varēs izmantot gan iesācēji, gan pasaules līmeņa "BMX" un skeitborda sportisti.

Saldū uzbūvēts moderns skeitparka komplekss
00:00 / 05:05
Lejuplādēt
Saldenieki ar pilnu pārliecību saka, ka bijuši vieni no pirmajiem ekstrēmo sportu veidu attīstītājiem Latvijā. Tieši šajā pilsētā Kurzemē izauguši daudzi nozares speciālisti, kuri gan paši būvē skeitparkus, gan nodarbojas ar šo sporta veidu un trenē jauno paaudzi.

 

Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups skaidroja, ka iepriekš būvētais skeitparks bija fiziski novecojis un meklētas iespējas uzcelt jaunu.

"(..) Viegli nenāca, ilgi briedām un risinājumus meklējām. Nonācām pie secinājuma ar vietējiem jauniešiem, entuziastiem, ka tas ir jābūvē centrā. Mums pie sporta skolas bija vecs mākslīgā seguma futbola laukums, kas vairs netika izmantots. Tad apvienojām divas vienā – paplašinājām stāvlaukumu pie sporta skolas, (..) un pie reizes nākamais projekts bija šis skeitparks," stāstīja Zīrups.

Jaunā sporta kompleksa kopējā platība ir 3200 kvadrātmetri (m2), kas sevī ietver 800 m2 plašu koka skeitparku, 450 m2 plašu betona skeitparku, kā arī 250 m2 asfalta velotrasi, liecina pašvaldības informācija.

Pilsētā izdevies uzbūvēt ļoti modernu skeitparku, kādu Latvijā un pat visā Baltijā otru neatrast.

"Diezgan droši var teikt, ka projekts kā tāds ir unikāls Baltijas mērogā, jo komplekss apvieno trīs dažādu alternatīvo sporta veidu sporta laukumus. Viens ir koka skeitparks, otrs ir mūsdienīgs betona skeitparks un vēl asfalta velo trase. Tas viss kopā vienā kompleksā – tas priekš Baltijas ir unikāli, šādus trīs elementus apvienot. Vēl blakus ir vingrošanas stieņi, kur iesildīties," stāstīja uzņēmuma SIA "City Playgrounds" projektu vadītājs Toms Siliņš.

Ar nepacietību kompleksa atvēršanu gaida vietējie entuziasti.

Interese par iespēju izmēģināt ir ļoti liela, taču, apzinoties pandēmijas apstākļus, šis svinīgais brīdi gaidīs pavasari.

Jaunais komplekss uzbūvēts INTERREG Pārrobežu programmas projektā, kā sadarbības partneri piesaistot Mažeiķus, kaimiņpilsētu Lietuvā. Kopējās projekta izmaksas pārsniedz 300 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti