Bobslejistu Mahatu Vācijā diskvalificē par kamanu izīrēšanu Zubkovam startam Sočos

Bobsleja pilotu Manuelu Mahatu Vācijā diskvalificēja uz vienu gadu par savu kamanu izīrēšanu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs divas zelta medaļas guvušajam krievam Aleksandram Zubkovam, pirmdien informēja ziņu aģentūra AP. Savukārt ziņu aģentūra AFP vēstīja, ka Mahata sodīts nevis par kamanu, bet īpašu slieču izīrēšanu. 

Mahata nekvalificējās startam Sočos un piekrita sev piederošās kamanas par samaksu izīrēt Zubkovam, taču Vācijas Bobsleja federācijā pilota rīcību uzskata par nepieņemamu. Vāciešiem olimpiskās spēles Sočos izvērtās neveiksmīgas, jo viena no bobsleja lielvalstīm palika bez medaļu guvuma. Turpretim Zubkova pilotētās ekipāžas uzvarēja gan divnieku, gan četrinieku sacensībās.

Vācijas bobsleja federācijā sodu Mahatam nosauca par relatīvi smagu un uzsvēra, ka tas uzskatāms par pirmo soli nacionālo interešu aizstāvēšanā. Mahatam arī jāmaksā 5000 eiro sods par "lielu kaitējumu federācijas interesēm".

Visas olimpiskās medaļas Sočos vīriešu sacensībās sadalīja Krievijas, Šveices, ASV un Latvijas bobsleja ekipāžas. Oskara Melbārža pilotētais četrinieks ieguva sudraba medaļas, no Zubkova ekipāžas četru braucienu summā atpaliekot 0,09 sekundes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti