Rastorgujevs finišē devītais Eiropas biatlona čempionātā supersprintā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Baltkrievijā ieguva 9.vietu atklātajā Eiropas čempionātā supersprinta distancē, bet sievietēm sacensības 13.vietā noslēdza Baiba Bendika, liecina rīkotāju informācija.

Vīriešiem uzvarēja mājinieks Sergejs Bočarņikovs ar finišu pēc 14 minūtēm un 2,8 sekundēm. Rastorgujevs slēpoja vienu soda apli un izmantoja divas papildu patronas, bet finišā viņš Bočarņikovam zaudēja 30,1 sekundi.

Neolimpiskās disciplīnas finālsacensībās sievietēm Bendika no uzvarētājas Krievijas biatlonistes Jevgēņijas Pavlovas atpalika minūti un 6,7 sekundes. Bendika veica trīs soda apļus un izmantoja visas četras rezerves patronas.

Supersprinta finālā gan sievietes, gan vīrieši startē piecu kilometru distancē ar četrām šautuvēm, katrā no kurām var izmantot vienu rezerves patronu. Soda aplis par katru netrāpītu mērķi ir saīsināts līdz 75 metriem.

Iepriekš trešdien aizvadītajā kvalifikācijā Rastorgujevs ieguva 4.vietu, bet citi Latvijas biatlonisti 30 finālistu vidū netika. Edgars Mise ieņēma 73.vietu, 78. bija Aleksandrs Patrijuks, savukārt Roberts Slotiņš ierindojās 91.vietā 120 dalībnieku konkurencē. Sievietēm kvalifikācijā Bendika bija sestā, bet tālākās pozīcijās aiz TOP 30 ierindojās Ieva Pūce (75.vieta), Jūlija Matvijenko (80.) un Annija Keita Sabule (96.). Startēja 102 dalībnieces.

Eiropas čempionātā ceturtdien būs sacensības jauktajā un 1+1 stafetē, sestdien risināsies sprinta sacīkstes, bet svētdien kļūs zināmi uzvarētāji iedzīšanā. Pasaulē spēcīgākās biatlona valstis Eiropas čempionātā lielākoties piedalās ar tālākiem rezervistiem.

Sākotnēji Eiropas čempionāts bija ieplānots Otepē, Igaunijā, kur sacensības  nevarēja sarīkot pārāk siltās ziemas dēļ.