Rastorgujevs finišē 13.vietā sezonā pēdējās iedzīšanas sacīkstēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs sestdien Hantimansijskā, Krievijā, finišēja 13.vietā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā, liecina organizatoru informācija. Pa vienam soda aplim Rastorgujevs nopelnīja katrā no divām šaušanām stāvus un pirmajā desmitniekā nenoturējās.

(papildināts ar Pasaules kausa kopvērtējumu un junioru sacensībām)
Uzvarēja vācietis Simons Šemps, kurš ar trim kļūdām šaušanā finišu sasniedza pēc 33 minūtēm un 27,8 sekundēm. Vienu soda apli slēpojušais Norvēģijas biatlonists Johaness Tingness Boe atpalika 8,5 sekundes, bet Vācijas biatlonists Eriks Lesers uzvarētājam zaudēja 15,7 sekundes un bija trešais.

Rastorgujevu no Šempa šķīra minūte un 21,8 sekundes, taču ar 13.vietu pietika, lai nodrošinātu iespēju svētdien startēt sezonā pēdējā distancē ar kopēju startu.

Sacīkstes Rastorgujevs sāka devītais minūti un septiņas sekundes aiz līdera austrieša Juliana Eberharda, taču pirmajās divās šautuvēs guļus trāpīja visos mērķos un pakāpās uz 7.vietu. Turklāt līderu pārsvars sadila un Latvijas sportists no tobrīd vadībā bijušā Lesera atpalika 40,2 sekundes.

Viens soda aplis trešajā šaušanā Rastorgujevu atvirzīja uz pirmā desmitnieka beigām, bet pēc vēl viena neskarta mērķa pēdējā ugunslīnijā Latvijas spēcīgākais biatlonists trasē atgriezās vienpadsmitais. Ceļā līdz finišam divi sāncenši Rastorgujevu apsteidza.

Pasaules kausa kopvērtējumā, kur jau iepriekš uzvaru nodrošināja francūzis Martēns Furkads, Rastorgujevs ar 394 punktiem ieņem 20.vietu.

Jau vēstīts, ka sievietēm iedzīšanas distancē Baiba Bendika sestdien savās Pasaules kausa sezonas pēdējās sacensībās ieguva 35.vietu. Pasaules kausa sezona noslēgsies svētdien ar sacensībām distancēs ar masu startu. Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7.

Savukārt Slovēnijā Eiropas čempionātā junioriem 10 kilometru sprintā Vladislavs Ņedaivodins un Ingus Deksnis sestdien izcīnīja attiecīgi 14. un 15.vietu. Abi Latvijas sportisti veica pa vienam soda aplim un no uzvarētāja baltkrieva Viktara Krjuko atpalika attiecīgi 53,2 un 53,9 sekundes.

Juniorēm 7,5 kilometru sprintā Latvijas sportistes ieņēma vietas rezultātu tabulas otrajā pusē. Patrīcija Eiduka bija 48., Ieva Pūce - 55., bet Krista Razgale 59.vietā. Uzvarēja francūziete Lena Arno, no kuras latvietes atpalika vairāk nekā piecas minūtes.