Rastorgujeva cerības uz medaļu paliek pēdējā šautuvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Rūpoldingā, Vācijā, līdz pēdējai šautuvei pretendēja uz medaļu Pasaules kausa (PK) posmā, tomēr ceturtajā ugunslīnijā atstātie divi neskartie mērķi viņam liedza tikt augstāk par 18.vietu 20 kilometru individuālajā distancē, informēja rīkotāji.

Rastorgujevs ar trim soda minūtēm par trim kļūdām šaušanā uzvarētājam Norvēģijas biatlonistam Emilam Heglem Svendsenam zaudēja divas minūtes un 0,6 sekundes. Pārējie Latvijas biatlonisti 60 labāko vidū netika un startam iedzīšanas distancē nekvalificējās. Rolands Pužulis ar trim kļūdām šaušanā ierindojās 75.vietā, turpretim Aleksandrs Patrijuks netrāpīja astoņos mērķos un palika pēdējais 102 dalībnieku konkurencē. Rastorgujevs visas kļūdas ugunslīnijās pieļāva šaušanā stāvus.

Vienu kļūdu šaušanā pieļāvušais Svendsens uzvaru nodrošināja ar finišu pēc 48 minūtēm un 58,5 sekundēm. Pirmās vietas ieguvējs par 14,6 sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Alekseju Volkovu, bet trešais bija vēl viens krievs Jevgēņijs Ustjugovs, kurš uzvarētājam zaudēja 16,5 sekundes.

Pasaules kausa posma nobeigumā Rastorgujevs svētdien varēs pacīnīties par godalgotu vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.