Antholcā jauktajā stafetē uzvar Norvēģijas biatlonisti; Latvijas kvartets izstājas pārāk ātri

Antholcā sestdien turpinās Pasaules kausa posms biatlonā. Sestdien startēja jauktā stafete, kurā Latviju pārstāvēja Annija Keita Sabule, Sanita Buliņa, Renārs Birkentāls un Edgars Mise. Tiesa gan, Birkentāls un Mise trasē nemaz netika, jo Latvijai sacensības beidzās jau pēc otrās maiņas.

Par uzvarētājiem kļuva Norvēģijas komanda, kas finišēja stundā, četrās minūtēs un 36,3 sekundēs. 22,3 sekundes atpalika otrās vietas ieguvēji itāļi, bet trijnieku noslēdza Zviedrijas komanda, kas finišēja minūti un 7,8 sekundes vēlāk nekā uzvarētāji.

Latvijas komandā pirmā startā devās Sabule, kura trasē zaudēja ātrumu, un pirmajā ugunslīnijā ieslēpoja, esot 22. pozīcijā 23 komandu konkurencē. Šautuvē Latvijas biatlonistei pagalam neveicās – izmantotas trīs rezerves patronas un nopelnīts viens soda aplis, un trasē viņa atgriezās pēdējā. Otrajā šautuvē viņa ieradās jau vairāk nekā trīs minūtes pēc līderes, un arī tur likstas turpinājās – izmantotas trīs rezerves patronas.

Distanci pārņēma Sanita Buliņa, taču tas brīdis, kad komanda apdzīta par apli, vairs nebija aiz kalniem. Pirmā šaušana izdevās bez kļūdām, taču tas vairs situāciju neglāba – Latvija tika apsteigta par apli.

Līdz šim sacensības šajā disciplīnā šosezon aizvadītas tikai vienu reizi, kad Latvijas komanda ar māsām Sandru un Sanitu Buliņām, Renāru Birkentālu un Aleksandru Patrijuku finišēja 17. pozīcijā.