0,3 sekundes PK posmā biatlonā Bendiku šķir no kvalificēšanās iedzīšanas sacensībām

Latvijas biatlonistei Baibai Bendikai piektdien Krievijas pilsētā Hantimansijskā tikai nedaudz pietrūka, lai viņa Pasaules kausa (PK) sezonas pēdējā posmā 7,5 km sprintā tiktu labāko 60 skaitā un kvalificētos sestdien paredzētajām sacensībām iedzīšanā.

Bendika sacensībās ieņēma 61.vietu 71 dalībnieces konkurencē, no 60.pozīcijas atpaliekot tikai par 0,3 sekundēm. Latvijas biatloniste šaušanā pieļāva divas kļūdas, pa vienam soda aplim veicot gan pēc šaušanas guļus stāvoklī, gan pēc šaušanas stāvus. Viņa finišēja pēc 23 minūtēm un 14,1 sekundes.

Par uzvarētāju kļuva PK kopvērtējuma vicelīdere Kaisa Mekereinena no Somijas, kurai Bendika zaudēja trīs minūtes un 25 sekundes. Otrā palika vāciete Laura Dalmeiere, kura uzvarētājai zaudēja 14,2 sekundes, bet trešo vietu ieņēma PK kopvērtējuma līdere Darja Domračeva no Baltkrievijas, atpaliekot par 15,5 sekundēm.

Kopvērtējumā Domračevai ir 1005 punkti, bet Mekereinenai 996 punkti.

Jau ziņots, ka 0,3 sekundes piektdien pietrūka arī Andrejam Rastorgujevam, lai viņš pirmo reizi karjerā tiktu uz goda pjedestāla PK posmos. 10 km sprintā Latvijas biatlonists palika ceturtais, par trīs desmitdaļām atpaliekot no trešās pozīcijas. Rastorgujevs sestdien startēs 12,5 km iedzīšanā, kur startā viņš no līdere Martēna Furkada atpaliks par 18,6 sekundēm.

Hantimansijskā risinās pēdējais no deviņiem PK posmiem, kurš noslēgsies svētdien ar sacensībās distancēs ar masu startu.

PK posms biatlonā: 7,5 km sprints sievietēm

1. Kaisa Mekereinena (Somija) 19:49,1 (1 soda aplis)