Latvijas čempiones "TTT Rīga" basketbolistes trešdien Austrijā ar 85:57 uzvarēja vietējās "Flying Foxes" pirmajā kvalifikācijas spēlē Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa izcīņā, informēja organizatori. Lai iekļūtu pamatsacensībās, rīdziniecēm jānotur pārsvars atbildes spēlē nākamnedēļ Rīgā.

Sanktpeltenē "TTT Rīgai" rezultatīvākā ar 21 punktu bija Kristena Manna, savukārt Sidnija Kārtere un Liene Priede pievienoja pa 17 punktiem. Mājiniecēm ar 17 punktiem izcēlās Ārina Elenberga-Vilija.

"TTT Rīga" pirmajā ceturtdaļā un otrā ceturkšņa sākumā guva 16 punktus pēc kārtas un panāca 25:9, taču puslaika turpinājumā ar zemu metienu precizitāti ļāva pretiniecēm prāvo starpību likvidēt. Otrā puslaika sākumā rezultāts kļuva neizšķirts 30:30, taču trešās ceturtdaļas otrajā pusē rīdzinieces jau atkal bija situācijas noteicējas un pēdējā pārtraukumā devās ar izšķirošu 24 punktu vadību (65:41).

Atbildes spēlē Austrijas čempiones Rīgā viesosies pēc nedēļas, un grupas turnīrā iekļūs komanda, kas būs pārāka divu maču summā. Ja rīdzinieces tiks grupas turnīrā, tur pretinieces būs divkārtējas Eiropas kausa ieguvējas Maskavas "Dinamo", kā arī Turcijas klubs "Ordu Sportif" un "Udominate" no Zviedrijas.

Kopš valsts neatkarības atjaunošanas "TTT Rīga" Eiropas kausa izcīņā iepriekš spēlēja 2002. un 2007.gada sezonā, bet no 2008. līdz 2011.gadam klubs pārstāvēja Latviju augstākā līmeņa turnīrā - sieviešu Eirolīgā.