Pēdējā pārbaudes mačā savu līdzjutēju priekšā pirms starta Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien "Arēnā Rīga" Rozā lentītes spēlē ar 73:66 uzvarēja Baltkrievijas izlasi, liecina organizatoru informācija.

Krūts veselībai veltītās sociālās akcijas Rozā lentītes spēlē Latvijas basketbolistes pirmajā puslaikā izcēlās ar disciplinētu un efektīvu aizsardzību, iegrožojot pretinieču aktivitāti. Precizitāte uzbrukumos, tostarp no trīspunktu līnijas, palīdzēja nostiprināties vadībā, tomēr vēlāk lielāks mājinieču kļūdu skaits līdzsvaroja komandu izredzes, un uzvaru izdevās nosargāt spraigā galotnē.

Uzvarētājām komandas līdere Anete Šteinberga iekrāja 18 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, 12 punktus guva Aija Putniņa, bet 11 punkti bija Elīnas Babkinas rēķinā.

Mazrezultatīvo spēles sākumu sev par labu spēja pavērst Latvijas basketbolistes. Neļaujot pretiniecēm izvērsties uzbrukumā, laukuma saimnieces pamazām palielināja pārsvaru un puslaika beigās bija vadībā ar 37:23.

Intervija ar Kristīni Vītolu

Latvijas basketboliste Kristīne Vītola puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka uzdevums komandai bija būt drošākām uzbrukumā un pārliecinātākām par savām darbībām. Viņa gan atzina, ka pretinieces uzbrukumā pārāk bieži atkārtoti tiek pie bumbas.

Vairāk nepiespiestu kļūdu Latvijas izlase pieļāva otrā puslaika sākumā, ļaujot pretiniecēm atgūties un samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (45:46). Laukuma saimnieces turējās vadībā ar dažu punktu pārsvaru un spēlēja droši, nesasteidzot rīcību laukumā. Turpretim baltkrievietēm nekas cits neatlika kā steigties, un pēdējos uzbrukumos viešņām neizdevās izglābties.

Intervija ar Guntu Baško-Melnbārdi

Izlases basketboliste Gunta Baško-Melnbārde pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda otrā puslaika sākumā par maz koncentrējās, toties viņa priecājās, ka basketbolistes spēja saņemties pēdējā ceturtdaļā un parādīja nepiekāpīgu raksturu.

Intervija ar treneri Ziedoni Jansonu

Basketbola treneris Ziedonis Jansons puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandas sadarbību vienmēr var uzlabot, bet viņu priecē, ka jaunas spēlētājas spēj parādīt labu sniegumu. Tādēļ var droši raudzīties nākotnē un cerēt uz panākumiem arī Eiropas čempionātā.

Pēdējās divas pārbaudes spēles Latvijas izlase aizvadīs 9. un 10. jūnijā Stambulā pret Turciju.

Pirms spēles jau septīto gadu pēc kārtas notika krūts veselības atbalsta pasākums, ko organizēja vēža pacienšu atbalsta biedrība "Vita" un Latvijas Basketbola savienība (LBS). Atbalsta gājiena dalībnieki no Brīvības pieminekļa devās uz "Arēnu Rīga".

Eiropas čempionāts Prāgā risināsies no 16. līdz 25. jūnijam. Latvijas izlase turnīrā ielozēta grupā kopā ar Krieviju, Melnkalni un Beļģiju. Pirmā spēle Latvijas valstsvienībai būs 16. jūnijā pret Krievijas izlasi.