«VEF Rīga» uzvar Ventspilī un pietuvojas trešajam čempionu titulam

Pēc neveiksmīga cīņas sākuma "VEF Rīga" sestdien spēja panākt lūzumu, un ar viesos gūtu uzvaru 78:69 pār BK "Ventspils" nostiprinājās vadībā Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā, informēja rīkotāji. Sērijā līdz četrām uzvarām "VEF Rīga" ieguva 3:1 pārsvaru, un nākamajā cīņā pirmdien Rīgā komandai būs iespēja vēl uz gadu pagarināt Latvijas čempionu pilnvaras.

Uzvaru Ventspilī "VEF Rīgai" ar 18 punktiem katrs kaldināja viesspēlētāji Ērls Roulends un Vils Danielss. Mājiniekiem izvairīties no zaudējuma nepalīdzēja Folarina Kempbela 15 punkti.

Otrās ceturtdaļas sākumā "VEF Rīgai" bija 15 punktu deficīts (10:25), taču viesiem izdevās pamazām deficītu sadeldēt. Trešajā ceturtdaļā pēc nospēlētām divarpus minūtēm Danielsa realizētie divi soda metieni ļāva vadību pārņēmt "VEF Rīgai" (39:38). Ar dažu punktu pārsvaru viesi turējās vadībā un pirms pēdējā pārtraukuma panāca 55:51.

Četrarpus minūtes pirms spēles beigām "VEF Rīga" pēc Daira Bertāna trīspunktnieka ieguva deviņu punktu pārsvaru (68:59), bet galotnē pašreizējie čempioni bija precīzi no soda metienu līnijas un izturēja mājinieku centienus lauzt spēles gaitu ar apzinātu pārkāpumu taktiku.

Sērija pirmdien turpināsies "Arēnā Rīga", kur BK "Ventspils" jāuzvar, lai iegūtu tiesības uz sesto spēli. Pēdējo divu sezonu čempionvienība "VEF Rīga" un BK "Ventspils" LBL finālā tiekas trešo gadu pēc kārtas.