«VEF Rīga» svarīgā spēlē zaudē Tallinas «Kalev» basketbolistiem VTB līgā

"VEF Rīga" sestdien mājās ar 89:95 zaudēja Tallinas "Kalev" basketbolistiem VTB vienotās līgas spēlē, kurā tikās uz vietu izslēgšanas turnīrā pretendējošas divas komandas, liecina rīkotāju informācija. Latvijas vicečempioniem neveiksme būtiski sarežģīja izredzes pēc regulārās sezonas beigām piedalīties izslēgšanas spēlēs.

Mājiniekiem Jānis Timma guva 17 punktus, Mareks Mejeris nodrošināja 16 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet 14 punktus iekrāja Džeralds Robinsons. Uzvarētājiem Rains Veidemans izcēlās ar 27 punktiem, Skots Mačado guva 26 punktus, savukārt Armands Šķēle "Kalev" panākumu veicināja ar diviem punktiem.

Tallinas klubs uzvaru nodrošināja pēdējā ceturtdaļā, kurā gan precīzi uzbruka no trīspunktu metienu līnijas, gan guva pārsvaru cīņā pie groza. Pēdējo ceturtdaļu viesi sāka ar divu punktu iztrūkumu (71:73), bet pēdējo ceturksni aizvadīja daudz pārliecinošāk.

"VEF Rīgas" basketbolists Jānis Bērziņš pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka mājinieki ļāva pretiniekiem pārāk brīvi mest trīspunktu metienus, kas nelabvēlīgi izmainīja spēles ritējumu.

Abpusējām kļūdām bagātās pirmās ceturtdaļas pēdējās minūtēs veiksmīgāk darbojās "VEF Rīga", noturot pretiniekus aizsardzībā un līdz pārtraukumam nodrošinot astoņu punktu pārsvaru (30:22). Pēc pārtraukuma "VEF Rīgas" pārsvars uz brīdi pārsniedza 10 punktu, taču ceturtdaļas vidū "Kalev" pietuvojās līdz sešiem punktiem (35:41). "VEF Rīgas" aizsardzība viesiem tomēr izvērtās par pārāk smagu pārbaudījumu, un puslaika beigās laukuma saimnieki bija vadībā ar 55:46.

Viļņveidīgs sniegums "VEF Rīgai" trešajā ceturtdaļā ļāva dažbrīd nostiprināties vadībā, bet uz neilgu laiku. Pēdējā minūtē pirms pārtraukuma "Kalev" panāca neizšķirtu 71:71 un pēdējā ceturkšņa sākumā jau uz brīdi pārņēma vadību (74:73). Viesu precizitāte trīspunktu metienos palīdzēja "Kalev" vairākkārt panākt trīs punktu pārsvaru un trīs minūtes pirms cīņas beigām Igaunijas komandai bija būtisks septiņu punktu pārsvars (90:83).

Turnīra tabulā "VEF Rīgai" ir 10 uzvaras 25 spēlēs, kas komandu ierindo 9.vietā. VTB līgas regulārajā sezonā 16 klubi izspēlē divu apļu turnīru, pēc kura astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā. Līdz regulārās sezonas noslēgumam "VEF Rīgai" vēl jāaizvada piecas spēles.