«VEF Rīga» nekvalificējas Eiropas kausa ceturtdaļfinālam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" izšķirošajā Eiropas kausa otrā posma spēlē izbraukumā ar rezultātu 65:76 zaudēja Spānijas komandai "Uxue Bilbao Basket" un nekvalificējās turnīra ceturtdaļfinālam.

Ja pirmo ceturtdaļu vefieši pabeidza ar +9 (22:13), tad puslaiks noslēdzās ar minimālu mājinieku pārsvaru (37:36). Trešās ceturtdaļas noslēgumā vadībā jau atkal bija "VEF Rīga" (53:51), bet ceturtās ceturtdaļas pēdējās minūtēs veiksmīgāk nospēlēja Spānijas kluba basketbolisti, 18 sekundes līdz spēles beigām panākot astoņu punktu pārsvaru (73:65) un pēdējās sekundēs to palielinot līdz 11 punktiem.

Kaspars Bērziņš guva 11 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, Antanam Kavaļauskam - 12 punkti un 8 atlēkušās bumbas, Ērlam Roulendam un Kristapam Janičenokam - pa 10 punktiem.

"Bilbao Basket" rindās ar 15 punktiem izcēlās Rauls Lopezs un Alekss Mumbru, bet 14 punkti un 9 atlēkušās bumbas - Adrienam Moermanam.

Šīs spēles uzvarētāji kvalificēsies turnīra ceturtdaļfinālam.

Piirms Eiropas kausa TOP16 noslēdzošās spēles, „VEF Rīga” atradās J apakšgrupas 1. vietā ar piecās spēlēs izcīnītām trīs uzvarām. Tāda pati bilance ir arī abām spāņu komandām „Uxue Bilbao Basket” un „Valencia Basket”, kuras ieņem attiecīgi 2. un 3. vietu.

Iespēja iekļūt ceturtdaļfinālā vefiešiem bija jau pagājušajā nedēļā, taču spraigā cīņā "Arēnā Rīga" septiņu tūkstošu skatītāju klātbūtnē pēc pagarinājuma tika atzīts „Valencia Basket” pārākums (96:103).