«VEF Rīga» neiztur līdz beigām un zaudē Maskavā VTB līgas spēlē

"VEF Rīga" svētdien Maskavā ar 63:80 zaudēja vietējam CSKA pirmajā izbraukuma spēlē VTB vienotajā basketbola līgā, taču pirmajās trijās ceturtdaļās spēja turēt līdzi titulētajiem konkurentiem, liecina organizatoru informācija.

Entiveins Robinsons Latvijas čempionvienībā guva 11 punktus, bet Toms Delininkaitis nodrošināja 10 punktu. Uzvarētājiem līderis bija Aleksandrs Kauns, kurš iekrāja 27 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Pēc spēkošanās pirmajā puslaikā CSKA bija priekšā tikai ar vienu punktu (39:38), tomēr mājinieku pārsvars sāka izpausties trešajā ceturtdaļā. Izšķirošo atrāvienu CSKA veica pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad ar 10:0 nodrošināja 14 punktu pārsvaru.

"VEF Rīga" izmantoja no viesturnejas ASV pārbraukušo pretinieku nespēju spēlēt ar maksimālu enerģiju un atdevi, lielākoties noturot CSKA basketbolistus pie groza. Uzbrukumā rezultatīvs bija Dī Brauns, kurš pirmajā ceturtdaļā guva deviņus no komandas 16 punktiem. Lēnie mājinieki spēja trāpīt mazāk nekā trešdaļu metienu, ko "VEF Rīga" pavērsa sev par labu un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar minimālu pārsvaru (16:15). Pēc pārtraukuma "VEF Rīga" vairākkārt precīzi uzbruka no trīspunktu līnijas un pēc Gata Jahoviča tālmetiena panāca piecu punktu pārsvaru (30:25). "VEF Rīgai" gan krājās personiskās piezīmes, kas atviegloja spēli pretiniekiem.

Otro puslaiku sākuši ar viena punkta pārsvaru (39:38), CSKA kļuva agresīvāki aizsardzībā un trešās ceturtdaļas vidū pēc Sonija Vīmsa trieciena grozā no augšas panāca septiņu punktu pārsvaru (56:49). Lai gan "VEF Rīga" laukuma saimnieku ofensīvu nobremzēja, CSKA iejutās kā situācijas noteicēji un pēc veiksmīga pēdējās ceturtdaļas sākuma panāca izšķirošu 69:55.

Maskavā "VEF Rīgas" galvenā trenera Ramūna Butauta rīcībā nebija Bosnijas un Hercegovinas centra spēlētāja Kenana Bajramoviča, kā arī uz pārbaudes laiku nolīgtā ASV uzbrucēja Derika Niksa. Abiem jaunpienācējiem nevarēja paspēt nokārtot vīzas, tādēļ uz Krieviju viņi neaizbrauca.

CSKA aizvadīja sezonā pirmo cīņu VTB līgā, jo tikai pirms pāris dienām atgriezās no ASV, kur vairākās pārbaudes spēlēs tikās ar NBA klubiem.

"VEF Rīga" nākamo spēli aizvadīs jau otrdien, kad Eiropas kausa izcīņā "Arēnā Rīga" tiksies ar Maķedonijas klubu Skopjes MTZ. Sagaidāms, ka laukumā dosies arī Bajramovičs un Nikss. VTB līgā "VEF Rīgai" nākamā spēle būs pēc nedēļas Ukrainā pret "Azovmaš".

Maskavas CSKA - "VEF Rīga" 80:63 (15:16, 24:22, 20:17, 21:8)

Maskavas CSKA: Kauns 27, Hrjapa 13, Vīmss 13, Krstičs 10, Teodosičs 7, Fridzons 6, Džeksons 2, Voronovs 2

"VEF Rīga": Robinsons 11, Delininkaitis 10, Brauns 9, Janičenoks 8, Pasečņiks 7, J.Bērziņš 6, A.Bērziņš 5, Jahovičs 5, Iļjins 2