«VEF Rīga» basketbolisti mača galotnē zaudē arī otrajā Čempionu līgas spēlē

Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas sezonas otrajā mačā mājās piekāpās Sombathejas "Falco Vulcano". Rīgas vienība ar rezultātu 74:80 zaudēja "Falco Vulcano" komandai, ciešot otro neveiksmi turnīrā.

Pirmajā ceturtdaļā abas komandas apmainījās ar vairākiem neprecīziem metieniem gan no distances, gan no groza apakšas, taču ceturtdaļas izskaņā mājinieki pieļāva vairākas kļūdas un nospēlēja ar piezīmēm, kas rezultējās ar piecu punktu pārsvaru.

Treneris Jānis Gailītis par "VEF Rīga" sniegumu Čempionu līgas spēlē
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Otro trešdaļu ievadīja Māra Gulbja precīzs tālmetiens, panākot tikai divu punktu starpību (14:16). Ungārijas komanda ātri atbildēja ar diviem ātrajiem uzbrukumiem un panāca sešu punktu pārsvaru. Tiklīdz viesi sasniedza +10, "VEF Rīga" guva divus ātrus tālmetienus, kas ļāva samazināt starpību (22:26). Lai arī "vefieši" divas minūtes līdz spēles puslaikam bija panākuši sešu punktu pārsvaru, Sombathejas vienība neļāva mājiniekiem to saglabāt līdz ceturtdaļas beigām, samazinot starpību līdz diviem punktiem.

Spēles otrais puslaiks iesākās ar abu komandu recīziem trīspunktu metieniem. Pēc Reišona Hemonda precīza tālmetiena no stūra starpība pieauga līdz +6, taču viesi ātri vien atbildēja ar metienu no tās pašas pozīcijas, samazinot starpību līdz trīs punktiem (50:53). Pateicoties vairākām "VEF Rīga" piezīmēm, kas rezultējās ar diviem gūtiem punktiem un soda metienu, ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs viesi panāca sev divu punktu pārsvaru, kuru samazināja Kristera Zorika divi precīzie soda metieni. Trīs punktu pārsvaru Ungārijas vienībai sagādāja Mārvins Klārks.

Iesākot izšķirošo ceturtdaļu iedzinējos, Zoriks uzreiz guva trīspunktu metienu, panākot 64:64. Īsā laika posmā viesi izmantoja iespēju gūt ātrus punktus, izvirzoties vadībā (69:66) un rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailīties pieprasīja minūtes pārtraukumu. Divas minūtes līdz finālsvilpei Rīgas komanda bija iedzinējos ar četru punktu starpību (72:76). Zoriks izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā un pret viņu tika izdarīta piezīme, kurai sekoja viens no diviem precīziem soda metieniem, samazinot starpību līdz trīs punktiem. Cīņā pār atlēkušo bumbu pret Iļju Gromovu viesi izpelnījās piezīmi, taču rīdzinieku spēlētājs trāpīja tikai vienu soda metienu, samazinot starpību par vēl vienu punktu (74:76).

Izšķirošās bija spēles pēdējās astoņas sekundes, kurās pēc Rona Karija piezīmes divus metienus guva Benadeks Varadi, panākot viesu vienībai +4. Tam sekoja "VEF Rīga" minūtes pārtraukums, taču sadarbības pēc tā neizdevās un vairāk punktus "vefieši" neguva.

"VEF Rīga" rindās rezultatīvākais ar 21 gūto punktu, piecām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām bija Kristers Zoriks, bet Rons Karijs pievienoja 13 punktus.

Nākamo spēli Čempionu līgā Rīgas komanda aizvadīs 3.novembrī, kad mājās uzņems Atēnu AEK.

Pirms divām nedēļām rīdzinieki viesos ar rezultātu 85:91 piekāpās Trevizo "NutriBullet", bet Sombathejas vienība ar 83:78 pārspēja Atēnu AEK. Otrdien šīs grupas otrās kārtas pirmajā mačā Trevizo basketbolisti viesos ar rezultātu 92:77 bija pārāki pār AEK.

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošinās vietu "play-off" pirmajā kārtā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas "play-in" sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

Plānots, ka "play-in" turnīrā, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas iekļūs "Final Four" turnīrā, kur cīnīsies par balvu fondu viena miljona eiro apmērā.