«VEF Rīga» ar uzvaru pār BK «Ventspils» sāk LBL finālsēriju

"VEF Rīga" svētdien, 17.maijā izlaida 22 punktu pārsvaru pretinieku laukumā, taču ar uzvaru 81:77 pār BK "Ventspils" sāka Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsēriju, liecina organizatoru informācija.

Rīdzinieki vadību ieguva jau pirmajā puslaikā, bet otrā sākumā sasniedza jau 22 punktu pārsvaru, un pirms pēdējās ceturtdaļas vefiešu pārsvars bija 19 punkti.

Pirmo spēli kopš rokas lūzuma mājinieku komandā aizvadīja ventspilnieku kapteinis Akselis Vairogs. Tieši pēc viņa iesaistīšanās spēlē, mājinieki sāka pakaļdzīšanos un pēdējās desmit minūtēs guva divreiz vairāk punktu nekā viesi – 30:15.

Ar 19 punktiem rezultatīvākais uzvarētājiem bija Ingus Jakovičs, bet 16 punktus guva Džeralds Robinsons.

Ventspilniekiem pa 13 punktiem guva Māris Gulbis un Hārvejs Grants.

Abas komandas LBL finālā tiekas piekto gadu pēc kārtas. No 2011. līdz 2013.gadam trīs reizes uzvarēja "VEF Rīga", bet pērn BK "Ventspils" revanšējās un devīto reizi kluba vēsturē izcīnīja LBL čempionu titulu. "VEF Rīga" rēķinā ir trīs čempionu tituli.

Ceļā uz finālu BK "Ventspils" sīvā sērijā ar 3:2 uzvarēja BK "Jēkabpils" komandu, bet "VEF Rīga" četros mačos ar 3:1 pieveica "Liepāja/Triobet".

Regulārajā sezonā pirmo vietu ieņēma BK "Ventspils", kuriem līdz ar to būs nosacītas sava laukuma priekšrocības, bet "VEF Rīga" pamatturnīrā bija otrā.

Otrā un ceturtā finālsērijas spēle notiks 19. un 24.maijā "Arēnā Rīga", trešā spēle - 21.maijā Ventspilī. Ja būs nepieciešams, tad Ventspilī notiks arī piektā (26.maijā) un septītā (31.maijā), bet Rīgā – sestā (28.maijā) spēle.