Uzvara Eiropas čempionāta pēdējā grupas spēlē Latvijas U-18 basketbolistiem nepalīdz

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase trešdien Grieķijā ar 75:73 uzveica Spānijas vienaudžus pēdējā spēlē Eiropas čempionāta otrajā grupu kārtā, taču abu komandu turpmākais liktenis turnīrā bija skaidrs jau iepriekš, liecina rīkotāju informācija. Spāņi spēlēs ceturtdaļfinālā, bet Latvijas jaunieši cīņu turpinās par 9.vietu.

Grupu kārtas noslēdzošajā mačā Latvijai rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Zigmārs Raimo, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas, savukārt Verners Kohs nodrošināja 12 punktu guvumu.

Spāņi pēdējās četrarpus minūtēs palika tukšā un izsēja deviņu punktu pārsvaru (73:64), kas pārvērtās zaudējumā. Elektrības padeves traucējumu dēļ mačs Volosā ilga vairāk nekā divas stundas.

Latvijas basketbolisti galvenā trenera Jāņa Gailīša vadībā otrajā grupu kārtā iepriekš piekāpās Francijas basketbolistiem (62:91), bet uzvarēja Čehiju (92:56). Jau pirms pēdējās spēles grupā Latvijas izlasei nebija iespēju tikt ceturtdaļfinālā.

Pirmā spēle izslēgšanas turnīrā latviešiem būs ceturtdaļfināls par 9.vietu.

Pirmajā grupas kārtā Latvijas izlase uzvarēja Melnkalni (70:61), bet zaudēja Serbijai (64:67) un Vācijas vienaudžiem (76:84), kas liedza nopelnīt punktus otrās grupu kārtas ieskaitē. Grupas trīs labākās komandas iekļuva otrajā kārtā, kur pretendē uz ceturtdaļfinālu.

Vietu Eiropas čempionāta spēcīgāko valstu sabiedrībā zaudēs trīs vājākās komandas.

Eiropas čempionāta medaļnieki Volosā kļūs zināmi svētdien. Latvijas jaunieši 2007. un 2010.gadā Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.