U-20 izlases meitenes zaudē Serbijai un cīņu turpinās par 5.vietu

Latvijas U-20 izlases basketbolistes piektdien Itālijā ar 50:79 pārliecinoši zaudēja Serbijai Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā un turnīra turpinājumā cīņu turpinās par 5.vietu, liecina rīkotāju informācija. Latvijas pretinieces pusfinālā par 5.vietu būs Slovākijas basketbolistes.

Cīņā pret otrās grupu kārtas apakšgrupas uzvarētāju Serbiju latvietēm ne brīdi neizdevās izvirzīties vadībā, taču līdz trešās ceturtdaļas vidum izdevās pretinieces noturēt deviņu punktu attālumā (44:53). Taču nākamos punktus Latvijas izlase guva tikai pēdējās ceturtdaļas vidū, kad rezultāts sasniedza jau 73:44.

Ance Aizsila Latvijai guva 10 punktu, savukārt otrā rezultatīvākā ar deviņiem punktiem bija Kitija Laksa. Uzvarētājām neapturama bija Dragana Stankoviča, kura iekrāja 25 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

Spēle pret Slovākiju, kas piektdien ar 61:66 ceturtdaļfinālā piekāpās francūzietēm, paredzēta sestdien pēcpusdienā.

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlase pārspēja Turcijas vienaudzes (60:53) un svinēja uzvaru pār Čehiju (59:49), bet zaudēja Krievijai (59:63). Pirmās kārtas grupas turnīrā galvenā trenera Aivara Vīnberga vadītās Latvijas basketbolistes uzvarēja Grieķiju (69:56), bet zaudēja Francijai (43:68) un Spānijai (66:72), turklāt abu neveiksmju dēļ otro grupu kārtu sāka bez uzvarām.

U-20 Eiropas čempiones Udīnē kļūs zināmas svētdien.