U-20 izlase Eiropas čempionātā uzvar sestajā spēlē pēc kārtas

Latvijas vīriešu U-20 izlases basketbolisti otrdien Tallinā ar 88:81 pārliecinoši pieveica Itāliju un izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas Eiropas čempionātā. Latvijas izlase garantēja pirmo vietu otrās kārtas grupas turnīrā un iespēju ceturtdaļfinālā spēlēt pret potenciāli vājāku pretinieku.

Ojārs Siliņš uzvarētājiem guva 25 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, Ingus Jakovičs iekrāja 17 punktus, bet Jāņa Bērziņa rēķinā bija 16 punkti.

Sešas minūtes pirms spēles beigām Latvijas izlases pārsvars sasniedza 17 punktus (77:60), un tikai cīņas izskaņā pretinieki spēja rezultāta starpību samazināt. Latvijas basketbolisti nav zaudējuši nevienā spēlē, un jau pirms cīņas pret Itāliju bija nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinālā.

Otrās grupu kārtas noslēgumā Latvijas izlasei trešdien vēl jāspēlē pret Francijas izlasi. No pirmās grupu kārtas Latvijai pūrā ir divas uzvaras pār Spāniju un Krieviju, bet otrās grupu kārtas startā sekoja uzvara pār Slovēniju. Bez zaudējumiem otrā grupā spēlē Grieķija, kas arī uzvarējusi pretiniekus visās sešās aizvadītajās spēlēs.

No otrajā kārtā iekļuvušajām 12 komandām pa četrām izlasēm no katras grupas tiks ceturtdaļfinālos. Otrā grupā spēles aizvada Turcija, Grieķija, Melnkalne, Lietuva, Vācija un Horvātija. Iepriekš pirmajā grupu kārtā Latvijas izlase uzvarēja Izraēlu, Krieviju, Bulgāriju un Spāniju. Finālspēles turnīrā būs svētdien.