U-18 izlase pēdējā minūtē izlaiž no rokām bronzu Eiropas čempionātā (papildināts)

Latvijas U-18 izlases basketbolisti svētdien "Arēnā Rīga" spēlē par 3.vietu ar 56:57 zaudēja Spānijai un pēc neveiksmīgi aizvadītas pēdējās minūtes palika bez bronzas medaļām Eiropas čempionātā (EČ), informēja organizatori. Čempionu titulu izcīnīja Turcija, kas vēlāk finālā ar 81:74 pārspēja horvātus. Latvijas basketbolisti iepriekš trešo vietu Eiropas U-18 čempionātos spēja izcīnīt 2007. un 2010. gadā.

(papildināts ar Turcijas uzvaru finālā)
Mājiniekiem Dāvis Geks bronzas finālā guva 13 punktus, savukārt Kristaps Porziņģis iekrāja 11 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un bloķēja deviņus pretinieku metienus. Spāņiem Ahusti Sanss izcēlās ar 18 punktu guvumu.

Latvijas jaunieši ar mainīgām sekmēm aizvadītajā pirmajā ceturtdaļā nodrošināja piecu punktu pārsvaru (17:12), taču turpinājumā droši darbojās aizsardzībā un divas minūtes pēc pārtraukuma bija vadībā ar astoņiem punktiem (20:12). Pāliecinošāk vadībā mājinieki nostiprinājās otrā puslaika ceturtajā minūtē, panākot 38:25. Tomēr neveiksmīgi aizvadītas trešās ceturtdaļas beigas ļāva spāņiem pietuvoties līdz divu punktu deficītam, bet pēc pēdējā pārtraukuma uz brīdi arī pārņemt vadību (44:43).

Ilgstoši turēties vadībā Latvijas basketbolisti pretiniekiem neļāva, taču būtisku pārsvaru laukuma saimniekiem iegūt arī neizdevās. Spāņi 24 sekundes pirms spēles beigām ar Marka Garsijas trīspunktu metienu panāca izlīdzinājumu (54:54), toties Kristaps Pļavnieks realizēja divus soda metienus. Savukārt 2,6 sekundes pirms beigu svilpes Spānijas izlase ar vēl vienu Huana Ernandogomesa trāpītu trīspunktu metienu jau izvirzījās vadībā. Atlikušajās sekundēs Latvijas izlasei neizdevās izveidot rezultatīvu uzbrukumu.

Cīņā par vietu finālā Latvijas izlase sestdien zaudēja Horvātijas vienaudžiem, bet iepriekš izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfinālā pārspēja Lietuvas basketbolistus.