U-18 izlase ar uzvaru pār Angliju nodrošina dalību EČ ceturtdaļfinālā (papildināts)

Latvijas U-18 izlase trešdien Liepājā ar 68:56 uzvarēja Anglijas basketbolistus un nodrošināja vietu Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlase F grupā ieņēma otro vietu un cīņā par vietu pusfinālā piektdien Rīgā tiksies ar E grupas trešo spēcīgāko komandu Lietuvu.

(papildināts pēc ceturtdaļfināla pāru noteikšanas)
Izšķirošajā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā uzvarētājiem Kristaps Porziņģis guva 17 punktus, bet Rolanda Šmita rēķinā bija 13 punkti. Angļiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Lūks Nelsons.

Anglijas izlase cīņas sākumā izvirzījās vadībā un spēja tikt līdzi laukuma saimniekiem, taču pēc pārtraukuma Latvijas izlase palielināja pārsvaru un puslaiku noslēdza ar 16 punktu vadību (37:21). Trešajā ceturtdaļā rezultāta starpība pārsniedza 20 punktu, un pēc pēdējā pārtraukuma Latvija bija vadībā ar +18 (56:38), taču angļi spēja nepilnās četrās minūtēs pietuvoties līdz sešu punktu deficītam (52:58). No lielākām nepatikšanām Latvijas jaunieši turpinājumā spēja izvairīties un aizvadīja cīņu līdz uzvarai.

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlasei turnīra tabulā ir trīs uzvaras piecās aizvadītajās spēlēs. Iepriekš uzvaras tika gūtas arī pret Spāniju un Horvātiju, bet neveiksmes piedzīvotas pret Itāliju un Turciju. Pa četrām divu otrās kārtas grupu komandām cīņu par medaļām ceturtdaļfinālā turpinās Rīgā. Izslēgšanas turnīrs čempionātā risināsies līdz 28.jūlijam, izspēlējot visas vietas.

Pārējos ceturtdaļfināla pāros Turcija tiksies ar Serbiju, krievu pretinieki būs horvāti, savukārt vēl vienu pusfinālistu noteiks Spānijas un Francijas jauniešu cīņā. Ja Latvija iekļūs pusfinālā, pretiniekos būs komanda no Krievijas un Horvātijas pāra.

Eiropas U-18 čempionātos Latvijas komandas līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007. un 2010. gadā.