«TTT Rīga» spraigā duelī sasniedz Eiropas sieviešu basketbola līgas finālu

Latvijas čempiones "TTT Rīga" sestdien Krievijā ar 80:70 uzveica Čehijas vienību Brno "Žabiny" Eiropas sieviešu basketbola līgas (EWBL) pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Spēlē par vietu finālā rīdzinieces atspēlējās pēc neveiksmīga pirmā puslaika, bet drošāku pārsvaru ieguva tikai mača pēdējā minūtē.

(papildināts ar otra pusfināla rezultātu)
Uzvarētājām ar 25 punktiem izcēlās Šeilani Pedija, 14 punktus nodrošināja Ieva Kūlīte, bet Aija Brumermane pievienoja 13 punktus. Čehijas komandā ar 17 punktiem izcēlās Mihaela Vackova.

Gandrīz visu pirmo puslaiku vadībā bija Brno komanda, kas garajā pārtraukumā devās ar deviņu punktu pārsvaru (41:32). Toties pēc pārtraukuma "TTT Rīgai" izdevās veiksmīga pakaļdzīšanās un trešās ceturtdaļas izskaņā vadībā ar pieciem punktiem (58:53) jau bija Latvijas čempiones. "Žabiny" basketbolistes pēdējā ceturksnī vēl spēja panākt izlīdzinājumu tomēr rīdzinieces bija pārākas spēles galotnē, kur pēdējo minūti sāka ar četru punktu pārsvaru (74:70).

Galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītās "TTT Rīga" basketbolistes svētdien finālā tiksies ar Baltkrievijas čempionvienību Minskas "Cmoki", kas otrā pusfinālā ar 72:53 pārspēja mājinieces Krievijas klubu Rostovas pie Donas SFEDU.

"TTT Rīga" rēķinā jau ir pirmais šosezon iegūtais tituls, kas izcīnīts Baltijas līgā. Sezonas turpinājumā rīdzinieces vēl gaida dalība valsts čempionāta izslēgšanas turnīrā.