«TTT Rīga» basketbolistes Eiropas kausā uzvar arī Zviedrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas sieviešu basketbola čempiones "TTT Rīga" trešdien izbraukumā Zviedrijā ar 64:60 pārspēja Umeo "Udominate" un Eiropas kausa izcīņas grupā guva otro uzvaru pēc kārtas, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājām Sidnija Kārtere bija rezultatīvākā ar 29 punktiem, bet Kristena Manna iekrāja 12 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Mājiniecēm ar 16 punktiem izcēlās Holija Meršone.

Spēlē, kurā nevienai komandai neizdevās iekrāt lielāku pārsvaru, "TTT Rīga" uzvaru nodrošināja mača galotnē. Sešas minūtes pirms beigu svilpes rezultāts bija neizšķirts 50:50, taču nepilnās divās minūtēs Latvijas komanda atrāvās līdz 58:52 un nosargāja pārsvaru, spēles beigās precīzi metot soda metienus.

Pirmajā spēlē Latvijas čempiones Rīgā uzveica Turcijas klubu "Orduspor" (75:69), bet B grupas pirmā apļa noslēgumā pēc nedēļas būs laukuma saimnieces pret divkārtējām Eiropas kausa ieguvējām Maskavas "Dinamo".

Astoņās grupās sadalīti 32 klubi izspēlēs divu apļu turnīru, pēc kura katras grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs pirmajā izslēgšanas kārtā. Trešajā izslēgšanas spēļu kārtā iekļuvušajām četrām komandām pievienosies četras Eirolīgas vienības, kuras savās otrās kārtas grupās paliks 5. un 6.vietā.

Grupas kārtā "TTT Rīga" iekļuva pēc uzvaras kvalifikācijā divu spēļu summā pār Austrijas čempionēm "Flying Foxes". Kopš valsts neatkarības atjaunošanas "TTT Rīga" Eiropas kausa izcīņā iepriekš spēlēja 2002. un 2007.gada sezonā, bet no 2008. līdz 2011.gadam klubs pārstāvēja Latviju augstākā līmeņa klubu turnīrā - sieviešu Eirolīgā.