Jaunatnes hokeja līga. HK "Rīga" - "Kriļja Sovetov"

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ogre" – "Valmiera Glass/VIA"

"TTT Rīga" aizvada treniņus pirms spēles ar Žironas klubu

«TTT Rīga» basketbolistes Eirolīgas sezonu sāk ar zaudējumu līdzīgā cīņā

Latvijas sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra pirmajā spēlē ar rezultātu 79:81 piekāpās C apakšgrupas pirmā apļa turnīra saimniecei  Žironas "Spar Citylift".

"TTT Rīga" komandā rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Binta Drameha, pa 13 punktiem bija Kitijai Laksai un Džesikai Tomasai, bet 12 punktus pievienoja Karlīne Pilābere.

Žironas vienībā ar 19 punktiem atzīmējās Sonja Vasiča, 18 punkti bija Frīdai Eldebrinkai, bet desmit punktus guva kādreizējā "TTT Rīga" spēlētāja Giedre Labuckiene.

Rīgas komandai šī bija pirmā spēle kopš 6.novembra, bet Žironas vienība šajā nogrieznī aizvadīja divas spēles Spānijas čempionātā.

Maču ar rezultatīvu uzbrukumu iesāka Drameha, bet ar precīzu tālmetienu turpināja Udodenko - otrajā minūtē 5:0 rīdzinieču labā. "TTT Rīga" bija vadībā teju visu pirmo ceturtdaļu līdz nepilnas trīs minūtes pirms ceturkšņa beigām Labuckiene panāca neizšķirtu 14:14. Ceturtdaļas beigas izvērtās rezultatīvas, "TTT Rīga" komandā ar precīziem soda metieniem un "trejaci" izceļoties Katei Krēsliņai - 21:20.

Diametrāli pretējs bija otrās ceturtdaļas sākums, kurā vairākas minūtes rezultāts uz tablo nemainījās. Tuvojoties ceturtdaļas vidum, divus tālmetienus iemeta Laksa un Ilze Jākobsone (28:20), bet pretinieces savus pirmos punktus guva vien nogriežņa piektajā minūtē.

Ceturkšņa vidū Laksa panāca jau desmit punktu pārsvaru (32:22), taču pāris minūšu laikā tas tika sadeldēts līdz četriem (32:28). Vēlāk Pilābere bija nekļūdīga aiz perimetra un Laksa pievienoja divus "sodiņus", atkal palielinot handikapu (39:30). Mājinieces ar pāris veiksmīgiem uzbrukumiem astoņus punktus atguva un Eldebrinka ar tālu divpunktnieku noslēdza pirmo puslaiku - 40:41.

Otrā puslaika sākumā Vasiča ar tālmetienu atguva Žironas komandai vadību un turpinājumā ar viņas un Eldebrinkas lielu ieguldījumu "Spar Citylift" pārsvars sasniedza jau septiņus punktus (50:43). Rīdzinieces ilgstoši bija iedzinējos līdz trīsarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigām Megana Hafa izlīdzināja rezultātu (52:52).

Turnīra saimnieces atbildēja ar sešiem punktiem, taču arī šoreiz "TTT Rīga" atspēlējās, Pilāberei ar tālmetienu panākot 58:58. Arī uz nākamo pretinieču precīzo metienu atbildēja Pilābere, bet trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 62:61 Spānijas kluba labā.

Mača ceturto desmitminūti Mārtiņa Gulbja vadītā komanda iesāka neveiksmīgi, nerealizējot metienus labās situācijās un ielaižot 12 punktus pēc kārtas. Gandrīz četru minūšu nerezultativitāti pārtrauca Drameha, kura panāca 63:74, vēlāk pievienojot arī divus soda metienus.

Ceturtdaļas viducī Paola Ferrari ar savu pirmo precīzo metienu spēlē realizēja tālmetienu un apturēja rīdzinieču nelielo atspēlēšanos (77:65). Spēles ceturtā nogriežņa otrajā pusē žironietēm neizdevās attālināties rezultātā, nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Džesikai Tomasai ar trīspunktu gājienu panākot 72:79. Nedaudz vēlāk pēc Dramehas metiena komandas šķīra vairs tikai seši punkti (74:80).

20 sekundes pirms pamatlaika beigām Tomasa realizēja vienu soda metienu un nedaudz vēlāk vēl viens viņas metiens pretinieču pārsvaru sadzēsa līdz vienam punktam (79:80). Žironas basketbolistes ar soda metienu vienu punktu atguva, bet Tomasa nerealizēja pēdējās sekundes tālmetienu, "TTT Rīga" komandai zaudējot ar 79:81.

Ceturtdien "TTT Rīga" tiksies ar Itālijas klubu Skio "Famila", bet piektdien būs cīnīšanās ar vienu no pasaules spēcīgākajām komandām Jekaterinburgas UGMK no Krievijas.

Otrdien šo abu komandu savstarpējā spēlē ar rezultātu 83:61 pārspēja UGMK.

Jekaterinburgas komandā 20 punktus guva Džonkvela Džounsa, bet pretiniecēm rezultatīvākā ar 14 punkti bija Džordža Sotana.

Rīdziniecēm jau bija garantēta vieta pamatturnīrā, bet "Spar "Citylift" pārvarēja kvalifikāciju, ar rezultātu 76:54 pārspējot Rumānijas vienību Sfintu Georges "ACS Sepsi SIC".

Rīgas komanda uz Žironu devusies 11 spēlētāju sastāvā. Ģimenes apstākļu dēļ mājās palikusi Ieva Pulvere, bet šajā sabraukumā komandai palīdzēs Kate Krēsliņa.

Pirmā apļa spēles notiks līdz 5.decembrim, bet otrā apļa mači varētu notikt no 17. līdz 23.janvārim.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tiks sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā. Tikmēr ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā.

Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās "Final 4".