Spānijas basketbolisti 11. reizi pēc kārtas Eiropas čempionātā sasniedz pusfinālu

Spānijas basketbolisti otrdien Berlīnē pirmie sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu un 11. reizi pēc kārtas kontinenta meistarsacīkstēs iekļuva četru labāko komandu vidū, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Vācijas iekļūšanu pusfinālā)
Ceturtdaļfinālā spāņi ar 100:90 pārspēja Somijas valstsvienību, taču lielu mača daļu vadībā bija ziemeļnieki un drošāku pārsvaru uzvarētāji ieguva tikai pēdējās minūtēs.

Uzvarētājiem 27 punktus nodrošināja Villijs Ernangomess, savukārt somiem Lauri Markanena rēķinā bija 28 punkti un 11 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Spāņu pretinieku pusfinālā būs mājinieki Vācijas basketbolisti, kas vēlāk otrdien ar 107:96 pieveica Grieķijas valstsvienību. Vāciešiem ceturtdaļfinālā 26 punktus guva Deniss Šrēders, turpretim Grieķijas izlasi neglāba 31 punkts, ko iekrāja Jannis Adetokunbo.

Eiropas čempionāta pusfināli bez Spānijas dalības nav notikuši kopš 1997. gada. Vācijas izlase pusfinālā spēlēs pirmoreiz kopš 2005.gada.

Pēdējās divas ceturtdaļfināla spēles Vācijas galvaspilsētā notiks trešdien – slovēņu pretinieki būs Polijas basketbolisti, bet franči mērosies spēkiem ar Itālijas izlasi.

Eiropas čempionātā 24 valstsvienības grupu kārtas spēles aizvadīja Čehijā, Gruzijā, Itālijā un Vācijā. Visas izslēgšanas turnīra spēles notiek Berlīnē, kur kontinenta čempioni kļūs zināmi svētdien, 18. septembrī.