Sieviešu basketbola izlase neveiksmīgās spēles beigās zaudē Itālijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā jau iepriekš nodrošinājusī Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešdien viesos Sicīlijā ar 68:83 zaudēja itālietēm pēdējā kvalifikācijas turnīra spēlē, liecina rīkotāju informācija. Sešās spēlēs Latvijas basketbolistes iepriekš izcīnīja piecas uzvaras, kas komandai grupā nodrošināja pirmo vietu.

Latvijas izlasē rezultatīvākā bija 14 punktus guvusī Elīna Babkina, 11 punktus nodrošināja Kate Krēsliņa, bet Zenta Meļņika iekrāja 10 punktu un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Mājiniecēm neapturama ar 23 punktiem bija Frančeska Doto.

Pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts Raguzā notikušajā spēlē bija neizšķirts 56:56, tomēr atlikušajā spēles nogrieznī pārākas bija mājinieces, nodrošinot uzvaru. Pēdējās ceturtdaļas piecās minūtēs itālietes panāca 10 punktu pārsvaru, kas turpinājumā vairs nesaruka.

Latvijas basketbolistes nākamgad jūnijā spēlēs sestajā Eiropas čempionāta finālturnīrā pēc kārtas. Kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrs notiks Ungārijā un Rumānijā.

Bez dalības kvalifikācijā vieta finālturnīrā ir garantēta pasaules čempionei Turcijai, Eiropas čempionei Spānijai, augstākas vietas kontinenta meistarsacīkstēs ieguvušajai Francijai, Serbijai, Baltkrievijai un Čehijai, kā arī pirmā kvalifikācijas posma uzvarētājai Grieķijai un rīkotājvalstīm Ungārijai un Rumānijai.