Sieviešu basketbola izlase gūst otro uzvaru pār Grieķiju

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, pirmdien Rīgā ar 74:57 vēlreiz uzvarēja Grieķijas izlasi otrajā no trim savstarpējām pārbaudes spēlēm, informēja organizatori. Vēl vienu pārbaudes spēli komandas aizvadīs otrdien Olimpiskajā sporta centrā.

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Baiba Eglīte, savukārt  Ieva Veinberga olimpiskajā sporta centrā aizvadītajā spēlē nodrošināja 10 punktu. Grieķijai ar 14 punktu guvumu izcēlās Artemisa Spanu.

Laukuma saimnieces spēles sākumā panāca 9:2 un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar astoņu punktu vadību (18:10). Grieķijas izlase par spraigāku cīņas gaitu parūpējās otrajā ceturtdaļā, un puslaika izskaņā Latvijas pārsvars nepārsniedza trīs punktus (34:31). Lūzumu Latvijas basketbolistes galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadībā panāca trešajā ceturtdaļā, kad guva 21 punktu un pēdējā pārtraukumā varēja doties ar 11 punktiem pozitīvā bilancē (55:44). Mājinieces līdz pēdējās ceturtdaļas vidum pārsvaru palielināja līdz 17 punktiem (65:48) un uzvarētājs bija skaidrs.

Grieķietēm galvenais treneris ir Georgs Dikeulaks, kurš 2010. un 2011.gadā vadīja Latvijas valstsvienību. Grieķija jau ir nodrošinājusi tiesības spēlēt 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Jau vēstīts, ka svētdien "Arēnā Rīga" pirmajā spēlē Latvijas basketbolistes uzvarēja ar 73:68. Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijai paredzēta 8.jūnijā Rīgā pret Portugāli. Savukārt pēdējās divas pārbaudes spēles būs 30.maijā Panevēžā pret Ķīnu un 4.jūnijā Kedaiņos pret Lietuvu.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlases pretinieces līdzās Portugālei būs arī Itālija un Igaunija. Uz finālturnīru tiks grupas uzvarētājas un piecas no sešām otro vietu ieguvējām.