Sieviešu basketbola izlase ar uzvaru pār Itāliju pietuvojas Eiropas čempionātam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 11 mēnešiem.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien Rīgā ar 70:59 pieveica Itāliju un ar trešo uzvaru trijās spēlēs 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā pietuvojās dalībai finālturnīrā. Līdz jūnija beigām Latvijai kvalifikācijas grupā jāaizvada vēl trīs otrā apļa spēles.

Uzvarētājām 13 punktus guva Kate Krēsliņa, bet Elīna Babkina un Aija Putniņa komandas krājumu papildināja ar 12 punktiem katra. Itālijai Džordžija Sotana bija rezultatīvākā ar 17 punktiem. Izšķirošs atrāviens mājiniecēm izdevās pārliecinoši aizvadītajā trešajā ceturtdaļā, kurā Latvijas izlase bija pārāka ar 22:7.

Cīņas sākums bija spēkos līdzvērtīgs, un pirmajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas. Arī otrajā ceturtdaļā būtisku pārsvaru neviena komanda neieguva. Ja pirmās ceturtdaļas izskaņā minimāls pārsvars bija Latvijai (19:18), tad puslaika beigās tikpat daudz priekšā bija itālietes (28:27).

Toties trešajā ceturtdaļā Latvija noturēja pretinieces aizsardzībā un precīzi uzbruka. Ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē Krēsliņa trāpīja savu trešo trīspunktu metienu un rezultāta starpība pirmo reizi sasniedza divciparu skaitli (46:35). Pēdējā pārtraukumā Latvijas izlasei bija jau 14 punktu pārsvars (49:35), un pēdējā cīņas nogrieznī izdevās noturēties itin drošā vadībā, lai gan Itālijas izlase divas minūtes pirms beigu svilpes vēl pietuvojās līdz astoņiem punktiem (52:60).

Ainara Zvirgzdiņa vadītā Latvijas izlase turnīru sāka ar uzvarām mājās pār Portugāli un izbraukumā pār Igauniju. Igaunietes svētdien mājās ar 67:60 uzvarēja Portugāli. Grupā Latvija ir vienīgā komanda, kas uzvarējusi visās trijās aizvadītajās spēlēs, bet visām sāncensēm ir pa vienam panākumam.

Kvalifikācijas turnīra otrajā aplī Latvijas izlase trešdien viesos spēlēs pret Portugāli, 22. jūnijā Rīgā - pret Igauniju, bet 25. jūnijā izbraukumā - pret Itāliju. Finālturnīrā tiks sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu īpašnieces.