Porziņģim sezonas rezultativitātes rekords «Mavericks» uzvarā; Bertāna klubs zaudē

Kristaps Porziņģis piektdien guva 36 punktus spēlē, kurā viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" mājās ar 143:130 uzvarēja Ņūorleānas "Pelicans" un sasniedza savu sezonas rezultativitātes rekordu, liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Savukārt Vašingtonas "Wizards" ar Dāvi Bertānu sastāvā mājās piekāpās Ņujorkas "Knicks" - 91:109.

Pamatsastāvā spēli sākušais Porziņģis 32 minūtēs (32:18) izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja un bloķēja vienu metienu. Kristaps trāpīja astoņus no 13 trīspunktu metieniem, piecus no astoņiem divpunktu raidījumiem un divus no četriem soda metieniem.

Kristapa Porziņģa spēles epizodes

Porziņģis bija otrais rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā, jo Luka Dončičs uzvarētājiem ar karjeras rezultativitātes rekordu iekrāja 46 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un veica 12 rezultatīvas piespēles. "Pelicans" ar 36 punktiem izcēlās Zaions Viljamsons.

Līdz šim sezonā Porziņģis spēlē nebija guvis vairāk kā 27 punktus, bet liepājnieka rekords kopš pārejas uz "Mavericks" ir 39 punkti spēlē. Vienu rekordu Kristapam gan izdevās labot - pirmajā puslaikā viņš iemeta sešus trīspunktniekus. Vidēji spēlē viņa guvums sezonā ir 20,7 punkti.

Pēc uzvaras Dalasas kluba galvenais treneris Riks Kārlails slavēja abus komandas rezultatīvākos spēlētājus. "Luka [Dončičs] bija fenomenāls, [Porziņģis] bija fenomenāls," Kārlailu citēja aģentūra AP.

Kristaps Porziņģis pēcspēles preses konferencē

Savukārt Porziņģis uzsvēra, ka izdevās lieliska sadarbība ar Dončiču. "Šovakar bija viena no spēlēm, kad mums abiem viss salikās," teica Porziņģis. "Viņš [Dončičs] atrada mani brīvu uz trīspunktu līnijas. Tas mums abiem dod enerģiju un ļauj uzņemt jaudu mums abiem un komandai."

Savukārt Bertāns laukumā devās pamatsastāvā un 31 minūtē (31:10) guva deviņus punktus, kā arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Bertāns iemeta divus no sešiem trīspunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem.

"Wizards" 23 punktus guva Rasels Vestbruks, turpretim "Knicks" ar 24 punktiem izcēlās Džūliuss Rendls.

Dalasas "Mavericks" ar 13. uzvaru 27 spēlēs pakāpās uz 9.vietu Rietumu konferencē. "Wizards" ar sešām uzvarām 23 spēlēs atkrita uz pēdējo -15.- vietu Austrumu konferencē.