Pārbaudes spēles Latvijas basketbolisti noslēdz ar zaudējumu Izraēlai

Pēdējā pārbaudes spēlē pirms starta 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien Vācijā ar 86:94 zaudēja Izraēlas izlasei, liecina rīkotāju informācija. Četru komandu pārbaudes turnīrā Latvijas basketbolisti palika pēdējie, taču īstā komandas spēka mēraukla būs panākumi cīņā par vietu kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā.

Latvijai 25 punktus izraēliešu grozā sameta Dairis Bertāns, bet ar 12 punktu guvumu izcēlās Rolands Freimanis. Uzvarētājiem rezultativitātes līderis Omri Kaspi iekrāja 23 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

Līdz otrās ceturtdaļas vidum vadībā lielākoties turējās Izraēla, taču pus minūti pirms puslaika beigām Latvijas izlase panāca astoņu punktu pārsvaru (42:34), ko noturēt gan neizdevās. Trešās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē 12 punktu vadība jau bija izraēliešiem (66:54).

Pēdējā ceturtdaļā pēc diviem Bertāna trāpītiem trīspunktniekiem rezultāta starpība saruka līdz sešiem punktiem (79:85) un spēlēt atlika 200 sekundes, tomēr izraēlieši ātri atjaunoja 10 punktu pārsvaru.

Turnīru Bambergā Latvijas basketbolisti sāka ar minimālu zaudējumu Vācijai (74:75) un nākamajā cīņā piekāpās arī Krievijai (64:73). Par turnīra uzvarētājiem kļuva mājinieki vācieši, kas pēdējā spēlē ar 84:75 pārspēja Krievijas izlasi.

Latvijas izlase pirmajās divās pārbaudes spēlēs Igaunijā pret laukuma saimnieku izlasi panākumus dalīja uz pusēm, nākamajās divās cīņās viesos uzvarēja Lielbritāniju, bet vēlāk Šauļos piekāpās Lietuvai.

Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei būs 10. augustā izbraukumā pret Zviedriju, savukārt pēdējā cīņa četru komandu grupā paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Divu apļu turnīrā Latvijas basketbolistu pretinieki būs arī slovāki. Finālturnīrā, kur vienas grupas spēles, iespējams, notiks Rīgā, iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem.