Lietuvas basketbolisti cieš pilnīgu fiasko mačā pret Spāniju

Pilnīgu sagrāvi olimpiskā turnīra grupas spēlē sestdien cieta Lietuvas basketbola valstsvienība, kas ar 59:109 piekāpās spāņiem un atzina sāncenšu bezierunu pārākumu visos spēles elementos, liecina organizatoru informācija.

Pau Gasols uzvarētājiem guva 23 punktus, savukārt Nikolas Mirotiča rēķinā bija 17 punkti. Lietuvai 17 punktus nodrošināja Mindaugs Kuzminsks, bet 16 punktus sakrāja Mants Kalnietis.

Pirmās ceturtdaļas vidū spāņiem jau bija 10 punktu pārsvars, kas puslaika izskaņā pietuvojās 20 punktiem (48:29), bet pēc trešā ceturkšņa mača iznākums bija izšķirts. Spānijas izlase trešajā ceturtdaļā guva 34 punktus un mača pēdējās 10 minūtes sāka ar 39 punktu vadību (84:45).

Daudz spraigāk risinājās dienas pirmā spēle B grupā, kur Argentīna otrajā pagarinājumā ar 111:107 pārspēja mājiniekus brazīliešus.

B grupas turnīra tabulā pa trim uzvarām četrās spēlēs ir Argentīnai un Lietuvai, pie divām uzvarām tikuši spāņi un horvāti, viens panākums ir Brazīlijas rēķinā, bet bez uzvarām cīnās Nigērijas basketbolisti. Horvātijas un Nigērijas izlases priekšpēdējās kārtas spēli aizvadīs vēlāk sestdien.

ASV izlase A grupā ir uzvarējusi visās četrās spēlēs, pa trim uzvarām ir Austrālijai un Francijai, pie viena panākuma tikusi Serbija un Venecuēla, bet visās spēlēs zaudējuši Ķīnas basketbolisti.

Rio spēlē 12 valstsvienības, kas sadalītas divās grupās pa sešām vienībām katrā. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.