LBS nesaskata daudz iespēju ietekmēt FIBA lēmumu par olimpisko kvalifikāciju

Latvijas Basketbola savienībai (LBS) nav lielu iespēju ietekmēt Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) izvēli, nosakot 2016.gada Riodžaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru organizatorus, Latvijas Radio teica LBS prezidents Valdis Voins. 

Organizatoru izvēles procesā būtiska ietekme būs finansēm, jo par turnīra rīkošanas tiesībām jāmaksā pietiekami liela nauda, atzina Voins. Viņš uzskata, ka izredzes uz Latvijai labvēlīgu FIBA lēmumu ir, ja ne gluži izcilas, tad tomēr pietiekami augstas.

Par FIBA notiekošo LBS interesējas, taču jārēķinās, ka process nav ātrs un lielas organizācijas lemj lēni, atgādināja Voins. FIBA turnīru rīkotāju nosaukšanu iepriekš pārcēla no 23. novembra uz 19. janvāri.

Uz Riodežaneiro olimpisko spēļu trīs kvalifikācijas turnīru vīriešiem rīkošanu pretendē sešas valstis – Čehija, Vācija, Itālija, Filipīnas, Serbija un Turcija. Ja viena turnīra rīkošanas tiesības iegūs Itālija, Serbija vai Čehija, tad iespēja piedalīties kvalifikācijā būs arī Latvijas izlasei, kas septembrī Eiropas basketbola čempionātā izcīnīja astoto vietu. Taču būtiska ietekme FIBA ir arī Vācijai un Turcijai, bet Filipīnu izredzes vairo apstāklis, ka tā pretendentu vidū ir vienīgā valsts ārpus Eiropas, turklāt ar augstu basketbola popularitāti.

 Par galvenajiem faktoriem kvalifikācijas turnīru rīkotāju izvēlē FIBA iepriekš nosauca vietējo organizatoru pieredzi un spēju sarīkot sacensības augstākajā līmenī visos aspektos, ievērojot gan spēlētāju un skatītāju, gan mediju un sponsoru intereses, kā arī spēju nodrošināt atbilstošu infrastruktūru, pasākuma vietējo publicitāti un komerciālos panākumus.

Triju kvalifikācijas turnīru uzvarētāji tiks uz olimpiskajām spēlēm. Dalību kvalifikācijā jau ir nodrošinājušas 15 valstsvienības, bet vēl trīs komandu liktenis būs atkarīgs no turnīru norises vietas. Kvalifikācijas turnīru grupu izloze notiks 26.janvārī, 18 komandas sadalot trijos sešniekos. Turnīri nākamgad notiks no 5. līdz 10.jūlijam.

Katrā grupā komandas pirmajā posmā sadalīs divos trijniekos, kur izspēlēs apļa turnīrus. Pa divām katra trijnieka komandām tiks pusfinālā. Savukārt pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros olimpiskās ceļazīmes ieguvējus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti