Latvijas U-20 izlases basketbolistēm zaudējums neliedz iekļūt ceturtdaļfinālā

U-20 Eiropas čempionāta otro grupu kārtu Latvijas basketbolistes trešdien Itālijā pabeidza ar zaudējumu 59:63 Krievijai, tomēr iekļuva ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlases pretinieces cīņā par vietu pusfinālā būs otras grupas uzvarētājas serbietes.

Latvijas basketbolistes otrās kārtas grupā ieņēma 4.vietu sešu komandu konkurencē un pēdējās tika ceturtdaļfinālā. Tāpat kā Latvijai divas uzvaras bija arī turcietēm, kas savstarpējā spēlē piedzīvotā zaudējuma dēļ palika piektās.

Pēdējā grupas spēlē Kate Aizsila bija rezultatīvākā ar 15 punktiem, bet Ance Aizsila nodrošināja 14 punktus. Krievijai Jūlija Gladkova iekrāja 16 punktus.

Latvijas izlase pēc cīņas pirmajām minūtēm izvirzījās vadībā, un izlīdzinājumu Krievija panāca tikai nepilnas divas minūtes pirms pēdējās ceturtdaļas beigām. Spēles galotni veiksmīgāk tomēr aizvadīja Krievijas izlase un noturēja uzvaru.

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlase pārspēja Turcijas vienaudzes (60:53) un svinēja uzvaru pār Čehiju (59:49). Pirmās kārtas grupas turnīrā galvenā trenera Aivara Vīnberga vadītās Latvijas basketbolistes uzvarēja Grieķiju (69:56), bet zaudēja Francijai (43:68) un Spānijai (66:72), turklāt abu neveiksmju dēļ otro grupu kārtu sāka bez uzvarām.

Četras no grupas sešām komandām cīņu turpinās piektdien paredzētajos ceturtdaļfinālos, turpretim pārējās divas vienības ar pirmās grupu kārtas neveiksminiecēm sacensības turpinās par 9.vietu. U-20 Eiropas čempiones Udīnē kļūs zināmas svētdien.