EČ basketbolā U-18 junioriem. Intervija ar Artūru Žagaru
EČ basketbolā U-18 junioriem. 1/8 fināls. Latvija - Turcija

EČ basketbolā U-18 junioriem. 1/8 fināls. Spēles momenti

Latvijas U-18 izlases basketbolisti smagā galotnē izrauj uzvaru pār Turciju

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase trešdien Ventspilī ar 62:61 spēles izskaņā nodrošināja uzvaru pār Turcijas vienaudžiem Eiropas čempionāta astotdaļfinālā un turpinās cīņu par godalgām.

Latvijas izlase piektdien ceturtdaļfinālā "Arēnā Rīga" tiksies ar Lielbritānijas vienaudžiem. Astotdaļfināla zaudētāji turki cīņu turpinās par 9.vietu, nākamo spēli aizvadot pret Somiju.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Artūrs Kurucs, bet 13 punktus pievienoja Dāvids Vīksne. Turcijas izlasē ar 13 punktiem izcēlās Efe Tirpanci.

Izšķirošie notikumi spēles izskaņā, un Latvija līksmo

Pēc veiksmīga spēles sākuma Latvijas izlase otrās ceturtdaļas sākumā panāca 21 punkta pārsvaru, taču pēdējā ceturksnī četras minūtes pirms beigu svilpes nonāca iedzinējos ar septiņu punktu deficītu (51:58). Izšķirošo viena punkta pārsvaru ar soda metienu pēdējās minūtes vidū panāca Artūrs Žagars. Pēdējais uzbrukums vēl bija turkiem, taču Latvijas basketbolistu grozu nosargāja.

Intervija ar Artūru Žagaru

Žagars pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka līdzjutēju atbalsts un bungas dzina uz priekšu situācijā, kad jau šķita, ka nolaidīsies rokas. Basketbolists arī bija gandarīts, ka izdevās revanšs turkiem par zaudējumu U-16 čempionātā. Savukārt neveiksmīgo otrā puslaika sākumu Žagars izskaidroja ar turku presingu, kam ilgstoši neizdevās atrast pretzāles.

Mājinieku kustīgais uzbrukums un pacietīgā bumbas izspēle ļāva Latvijas izlasei pirmajā ceturtdaļā nostiprināties vadībā un pārtraukumā doties ar 14 punktu pārsvaru (30:16). Turki spēja labi cīnīties pie groziem un dažbrīd pārsteidza pretinieku aizsardzību, tomēr tās bija tikai atsevišķas epizodes.

Uz turku zemo metienu precizitāti Latvijas spēlētāji atbildēja ar straujiem un efektīviem triecieniem, otro ceturtdaļu sākot ar 7:0 atrāvienu. Pozicionālā spēlē turki pamazām atguvās, taču puslaika izskaņā arvien bija iedzinējos ar 13 punktu deficītu (42:29).

Intervija ar Dāvidu Vīksni

Pirmajā puslaikā Latvijai 11 punktus guvušais Dāvids Vīksne pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka mājinieki neatgriežas laicīgi aizsardzībā un tādēļ netiek turkiem pienācīgi līdzi. Viņš pauda apņēmību, ka komanda otro puslaiku sāks daudz agresīvāk un efektīvāk cīnīsies par atlēkušajām bumbām.

Intervija ar Žani Peineru

Latvijas valstsvienības basketbolists Žanis Peiners puslaika pārtraukumā uzteica Latvijas jauniešus par pārliecinoši sāktu spēli, tajā pašā laikā uzsverot, ka viss svarīgākais vēl priekšā. Pirmajā puslaikā bija neprecizitātes aizsardzībā, toties laba metienu precizitāte, sacīja Peiners. Viņš sacīja, ka latviešiem turnīra zars līdz pusfinālam ir pateicīgs, ja izdosies pārvarēt Turcijas barjeru.

Turcijas izlase veiksmīgāk sāka trešo ceturtdaļu, kuras vidū latviešu pārsvars sadila līdz viencipara skaitlim un minūti pirms pēdējā pārtraukuma bija vairs tikai viens punkts (47:46). Trešajā ceturksnī pēdējā uzbrukumā Turcija pirmo reizi izvirzījās vadībā (48:47). Mājiniekiem spēli sarežģīja lielāks kļūdu skaits un krīzi izdevās pārvarēt tikai mača pēdējās minūtēs.

Jau vēstīts, ka grupas kārtā Latvijas izlase piekāpās Horvātijas vienaudžiem, bet turpināja ar uzvarām pār Grieķiju un Itāliju. Latvijas basketbolisti A grupā finišēja pirmie, savukārt turki B grupā palika ceturtie. Turcijas izlase grupā pārspēja Vāciju, bet zaudēja Francijas un Krievijas vienaudžiem.

U-18 Eiropas čempioni kļūs zināmi svētdien, 5.augustā.