EČ basketbolā U-18 junioriem. Latvija - Itālija. Intervija ar Artūru Žagaru
Eiropas čempionāts basketbolā junioriem U-18. Latvija – Itālija

EČ basketbolā U-18 junioriem. Latvija - Itālija. Spēles momenti

Latvijas U-18 basketbola izlase ar uzvaru pār Itāliju noslēdz Eiropas čempionāta grupu turnīru

Latvijas U-18 basketbola izlase otrdien Ventspilī Eiropas U-18 čempionātā, noslēdzot grupu turnīru, ar 90:68 uzvarēja Itālijas vienaudžus, liecina organizatoru informācija. Līdz ar to Latvijas jaunieši savā grupā ierindojās pirmajā vietā. Jau trešdien cīņa atsotdaļfinālā ar Turcijas vienaudžiem, kuru varēs redzēt LTV7 un REPLAY.lv.

Latvijas izlases rindās ar rezultativitāti izcēlās Artūrs Žagars, gūstot 17 punktus, bet pa 11 punktiem Roberta Ķilpa un Ojāra Bērziņa kontos. Pa desmit punktiem guva Artūrs Kurucs un Adrians Šnipke.

Savukārt Itālijas izlases rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Federiko Miaši.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja spraigā cīņā, sākotnēji vadībā izvirzoties Itālijas basketbolistiem, vēlāk Latvijai panākot izlīdzinājumu un pat izvirzoties vadībā – pirmais ceturksnis noslēdzās ar viena punkta pārsvaru.

Otro ceturtdaļu latvieši sāka daudz apņēmīgāk, bloķējot pretinieku metienus, un spēja noturēt rezultāta pārsvaru. Pēc pirmā puslaika pārtraukumā Latvija aizgāja jau ar 17 punktu pārsvaru.

Latvijas U-18 izlases spēlētājs Adrians Šnitke pēc pirmā puslaika aizvadīšanas LTV7 atzina, ka spēles sākumā spēlētāji nav izpildījuši visus trenera norādījumus, kas arī ļāvis Itālijai izvirzīties vadībā. Taču vēlāk situācija uzlabojusies, kas arī redzams uz tablo.

Intervija ar Adrianu Šnitki

Šnitke uzsvēra, ka Itālijas U-18 izlases vājā puse ir metiens pēc dribla, un tas, spēlējot otro puslaiku, jāņem vērā, turklāt spēle jāatsāk tā, it kā uz tablo būtu 0:0, nevis 17 punktu pārsvars.

Spēli klātienē vēroja arī Latvijas izlases basketbolists Ojārs Siliņš, kurš septiņas sezonas aizvadījis Itālijā. Vērtējot Latvijas junioru sniegumu, basketbolists atzina, ka mūsējo galvenais trumpis ir pārliecība, ar ko puiši iziet laukumā “Tas ir galvenais, kas, iespējams, latviešiem vienmēr pietrūcis,” atzina Siliņš.

Intervija ar Ojāru Siliņu

Siliņš prognozēja, ka otro puslaiku itāļi spēlēs agresīvāk aizsardzībā un “ies uz pilnu banku”.

Trešajā spēles nogrieznī spēle turpinājās līdzvērtīgi, šo ceturtdaļu noslēdzot ar nemainīgu 17 punktu starpību. Bet līdz spēles beigām rezultāta starpību izdevās vēl palielināt.

Pēc uzvaras Artūrs Žagars LTV atklāja, ka ceļš uz uzvarām nav bijis viegls, un komanda ar savu darbu nopelnījusi katru. Uz astotdaļfinālu no grupu turnīra esot jāņem līdzi uzvarētāja mentalitāte, taču jākocentrējas ir katrai spēlei.

Intervija ar Artūru Žagaru

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis: “Spēles sākumā pietrūka agresivitātes pret itāliešu 11. numuru, tāpēc zaudējām punktus “pick n’roll” situācijās,” pēc spēles trenera Artūra Visocka-Rubeņa sacītais citēts Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā.

Lūzuma panākšanu sekmējusi gan aizsardzības sakārtošana, gan tas, ka turēts augstu spēles tempu, neļaujot itāliešiem nostāties zonas aizsardzībā, kas pirmdien palīdzēja viņiem uzvarēt Horvātiju.

“Lieku reizi apstiprinājās, ka mūsu komandā ir svarīga visus spēlētāju pienesuma summa. Katrs deva būtisku ieguldījumu, neatkarīgi no spēles laika. Ar tādu domu gatavosimies  rītdienas spēlei,” norādījis treneris.

Latvijas U-18 basketbolisti trešdien astotdaļfinālā tiksies ar Turcijas izlasi. Ceturtdaļfinālā šī pāra uzvarētāji tiksies ar Somijas un Lielbritānijas dueļa veiksminiekiem.

Grupu turnīra ievadā  Latvijas U-18 spēlētāji ar 73:77 piekāpās Horvātijas vienaudžiem, bet turpinājumā svinēja uzvaru pār Grieķiju ar 80:74.