Latvijas U-18 izlase zaudē horvātiem un cīnīsies par bronzu (papildināts)

Latvijas U-18 izlase sestdien "Arēnā Rīga" ar 68:72 zaudēja Horvātijas vienaudžiem Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālā un turnīra noslēgumā cīnīsies par bronzas medaļām, tiekoties ar Spānijas basketbolistiem, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlasei svētdien būs iespēja ar izcīnītu trešo vietu atkārtot Eiropas U-18 čempionātos augstāko sasniegumu, kas iepriekš tika gūts 2007. un 2010. gadā.

(papildināts pēc abu pusfinālu noslēguma)
Mājiniekiem pusfinālā ar 18 punktiem izcēlās Ivars Žvīgurs, turpretim Anžeja Pasečņika rēķinā bija 17 punkti. Horvātiem rezultativitātes līderis ar 16 punktiem bija Paolo Marinelli.

Latvijas izlase sākotnēji iegūto nelielo pārsvaru pieaudzēja otrajā ceturtdaļā, kuras vidū izvirzījās vadībā ar 12 punktiem (34:22). Horvātijas izlase rezultatāta starpību būtiski samazināt nespēja līdz trešajai ceturtdaļai, kad mājiniekiem pajuka sadarbība, turklāt ļaujot pretiniekiem dominēt cīņā par atlēkušajām bumbām. Pirms pēdējā pārtraukuma Horvātijas izlase pārņēma vadību, bet noslēguma ceturtdaļu sāka ar 10:0 atrāvienu, kas viesiem septiņas minūtes pirms cīņas beigām ļāva nostiprināties vadībā ar 60:48.

Tomēr Latvijas basketbolisti atjaunoja intrigu un pēdējā minūtē varēja pacīnīties arī par uzvaru, taču astoņas sekundes pirms cīņas beigām trīspunktu metienu netrāpīja Kristaps Gludītis, bet pretinieki atbildēja ar Marinelli diviem precīziem soda metieniem.

Abu komandu iepriekšējā spēlē otrajā grupu kārtā pārāki bija Latvijas basketbolisti (72:65).

Otrā pusfinālā vēlāk sestdien Turcija ar 77:75 pieveica Spānijas basketbolistus un cīņā par čempionu titulu tiksies ar Horvātiju. Pērn par U-18 Eiropas čempioniem kļuvušie horvāti ceturtdaļfinālā uzveica Krieviju, bet turki bija pārāki par Serbijas jauniešiem. Latvija ceturtdaļfinālā pārspēja Lietuvas vienaudžus.

Izslēgšanas turnīrs čempionātā beigsies svētdien, komandām izspēlējot visas vietas.