Latvijas U-16 basetbola izlase zaudē pārsvaru un piekāpjas arī itāļiem

Latvijas U-16 basketbola izlase otrdien Itālijas pilsētā Udīnē notiekošajā Eiropas kadetu čempionāta astotdaļfināla mačā ar 62:82 piekāpās Itālijas vienaudžiem un turnīrā turpinās cīņu par 9.-16. vietu, liecina organizatoru informācija.

Spēles ievadā Latvijas kadeti rādīja pārliecinošu sniegumu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar trīs punktu pārsvaru (22:19). Līdzvērtīgā spēle turpinājās līdz pat pirmās puses noslēgumam, un pārtraukumā Latvijas jaunieši devās ar saglabāto trīs punktu pārsvaru.

Diemžēl trešais ceturksnis Latvijas kadetiem bija ļoti neveiksmīgs - ne tikai zaudēts pārsvars, bet pat iekrāts desmit punktu deficīts - šajā ceturksnī Latvijas izlase spēja gūt vien 11 punktus, kamēr pretinieki 24. Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvijas puišus pievīla precizitāte, kas ļāva itāļiem noturēt un pat palielināt pārsvaru.

Latvijas izlases rindās ar 18 gūtiem punktiem izcēlās Otto Farenhorsts, bet 12 pievienoja Rihards Teirumnieks.

Latvijas izlase šo turnīru iesāka ļoti neveiksmīgi, jo apakšgrupu turnīrā tika piedzīvoti zaudējumi visās trijās spēlēs – piekāpšanās Izraēlai (56:76), zaudējums pret Spāniju (51:87), kā arī atzīts Ziemeļmaķedonijas vienaudžu pārākums (53:64). Tikmēr itāļi savā apakšgrupā pārspēja Vāciju un Horvātiju, bet piekāpās Krievijai.

Piecas labākās komandas šajā turnīrā nākamgad nodrošinās dalību U-17 Pasaules kausā.